Ogłoszenia- 02.12.2018

2 grudnia – I NIEDZIELA ADWENTU
1. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W Kościele w Polsce będziemy przeżywać go pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to rok poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Przed Mszą o godz. 5.40 odsłonięcie obrazu i Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
Dzieci zachęcamy do przyniesienia na roraty tradycyjnych lampionów. Na początku Mszy św. dzieci gromadzą się pod chórem gdzie zapalimy lampiony i w procesji wyruszymy do ołtarza. Po roratach będą rozdawane pamiątkowe obrazki, a przed świętami Bożego Narodzenia wręczone nagrody dla najbardziej wytrwałych.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.Pierwszopiątkowa spowiedź święta w kościele od godz. 16.15.
Spowiedź w domach chorych: w czwartek od godz. 8.30 (domy dalsze) i piątek od godz. 8.30 (domy bliższe).
4. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej o godz. 6.30, 9.30 i 17.00. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I komunii św.
5. W dn. 8 grudnia wszystkich dorosłych zapraszamy do udziału w Parafialnym Dniu Skupienia, zwłaszcza tych, którzy należą do Legionu Maryi, KŻR, Apostolstwa Dusz Czyśćcowych, RRN. Rozpoczęcie o godz. 10.30. Program w gablotce i stronie internetowej.
6. W ferie zimowe w dn. 4-8 lutego dla osób od klasy VI Szkoły Podstawowej planowany jest 5 dniowy obóz parafialny w Zakopanym. W cenie m.in. transport, wyżywienie, noclegi, dzień nauki jazdy na nartach i łyżwach, wędrówki dostępnymi szlakami górskimi.Koszt 500zł. Zapisy do 9 grudnia z wpłatą zaliczki - 100zł.
7. W korytarzu przed zakrystią możemy nabyć opłatek wigilijny oraz kalendarz caritas na rok 2019r w cenie 5 zł oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe (5zł) kula i stożek (15zł). Kupując kalendarz i świece wspieramy dzieła Caritas diec. Radomskiej.
8. W imieniu Szczepu Pionkowskich Drużyn harcerskich i zuchów „Czarna jedynka” ZHR organizuje zbiórkę paczkowanych produktów żywnościowych, środków czystości, art. biurowych i zabawek. Zebrane dary trafią na Ukrainę do miejscowości Dowbysz
w obwodzie Żytomierskim. Dary możemy składać do 9 grudnia w korytarzy przy zakrystii. Dziś też na ten cel będzie prowadzona przez harcerzy zbiórka do puszek.
9. Dziękuję za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Mickiewicza 41 oraz ofiary indywidualne i bezinteresowną pomoc parafian w dekoracji. W intencji wszystkich ofiarodawców Bogu wiadomym będziemy się modlić w środę na Mszę św. o godz. 17.00.Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 39.
10. Zachęcam do zakupienia Gościa Niedzielnego.
11. MOK w Pionkach zaprasza rodziny z dziećmi na kolejne spotkanie z cyklu SMYKOFONIA NA MAZOWSZU w dn. 8 grudnia na godz. 15.00. Szczegóły w gablotce.
12. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.