Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-30.05.2021

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 1. Dziś w uroczystość Trójcy Przenajświętszej warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Módlmy się o Bożą mądrość i o światło Ducha Świętego na każdy dzień naszego chrześcijańskiego życia.
 2. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii i prosić o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 12.15 i 18.00 (nie ma Mszy o godz. 11.00). Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją wokół kościoła, której będzie towarzyszyła specjalna modlitwa. Na zakończenie procesji ks. Cezary Jagieło, który w dniu wczorajszym przyjął świecenia kapłańskie udzieli nam błogosławieństwa prymicyjnego w połączeniu z odpustem zupełnym. W naszej intencji odprawi też Mszę św. prymicyjną o godz. 9.30. Znajdźmy również w tym dniu czas na adoracją Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy, dziękując Panu Jezusowi za Jego obecność w darze eucharystii.
 3. Prosimy o przygotowanie ołtarza na Boże Ciało przy krzyżu z tyłu kościoła przez dorosłych należących do grup parafialnych pod przewodnictwem ks. Jacka oraz ołtarza przy wejściu do kościoła przez młodzież pod przewodnictwem ks. Zbigniewa.
 4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą odbywały się przez całą tzw. oktawę Bożego Ciała na zakończenie nabożeństwa czerwcowego. W sam dzień Bożego Ciała jak i przez całą oktawę prosimy o pomoc w organizacji procesji wzięcie baldachimu, chorągwi, różańca, świec, zapraszamy dzieci do sypania kwiatów.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Do chorych ksiądz uda się w piątek od godz. 8.30 oraz w sobotę do tych, którzy zwykle byli odwiedzani w czwartek. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele na Mszy porannej o godz. 6.30 i od godz. 17.00.
 6. W I sobotę miesiąca czcicieli Matki Bożej zapraszamy do kaplicy na adoracje od godz. 16.30 zakończoną Mszą św. o godz. 18.00
 7. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy się modlili w intencji ks. Zbigniewa i ks. Jacka, którzy obchodzą X lecie święceń kapłańskich. Już dziś powierzamy ich opiece Matki Bożej zapraszając do wspólnej modlitwy.
 8. Dziękujemy za wczorajszą pomoc w sprzątaniu kościoła i kaplicy adoracji. W najbliższą sobotę na godz. 14.00 o posprzątanie kościoła prosimy wierzące rodziny z ul. Augustowskiej, Wesołej i Marii Dąbrowskiej.
 9. Próba przed I komunią św. w poniedziałek i wtorek o godz. 19.00.
 10. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego, który przybliży nam postać kard. Wyszyńskiego oraz znajdziemy broszurę zawierającą medytacje i modlitwy z Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 11. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg