Ogłoszenia-25.04.2021

IV NIEDZIELA WIELKANOCNY

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie Dobrym Pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Dziś o godz. 17.30 Różaniec  i modlitwa w intencji powołań.
  2. W dniu 11 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego rozpoczęliśmy w naszej diecezji Jerycho Rodzin, które potrwa do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata. Przez 32 tygodnie trwa modlitwa w kolejnych dekanatach, parafiach, naszych rodzinach. Pragniemy odnowić naszą wiarę i zawierzyć Bogu nasze życie. Do każdej parafii peregrynuje obraz Matki Bożej Świętorodzinnej oraz relikwie świętej Joanny Beretty Molla oraz świętych Zelii i Ludwika Martin. W naszej parafii dni nawiedzenia wyznaczone są na 7/8 września. Niech jednak modlitwa w intencji rodzin towarzyszy nam każdego dnia.
  3. W najbliższy czwartek i piątek będziemy mieli relikwie ks. Michaela McGivneya - założyciela Rycerzy Kolumba.
  4. W sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 17.30.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca Różaniec o godz. 17.00 i adoracja, a o godz. 18.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszelkie grzechy i znieważenia.
  6. W dniu 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu i naszej parafii. Msze św. jak w każdą niedzielę, a główna Msza św. w intencji parafian i ojczyzny o godz. 12.15.
  7. Dzieci od kl. IV Szkoły Podstawowej i młodzież zapraszamy do udziału w tegorocznej 10 lub 15 dniowej oazie wakacyjnej – terminarz i miejsca poszczególnych turnusów w gablotce i na stronie parafialnej w zakładce Pielgrzymki/Wyjazdy. Zapisy w kancelarii.
  8. Dziękujemy za pomoc i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Miłej, Białej i Złotej. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Słonecznej i Targowej.
  9. Spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców dziś o godz. 19.00.
  10. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.