Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00

Dni powszednie:

6.30, 17.00, 18.00

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 17.00, 18.00

Nabożeństwa okresowe: 17.30
Nabożeństwa w Wielkim Poście:

Droga krzyżowa dla dzieci - 17.30;

Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych - 18.30;

Gorzkie żale: 17.15

 

Kancelaria Parafialna czynna: 

poniedziałek, wtorek, czwartek i piatek w godz. 7.00-7.45

oraz 18.30-19.001 2 facebook download png

Ogłoszenia-11.04.2021

II NIEDZIELA WIELKANOCNY

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z przyjętą w tym dniu w stanie łaski uświęcającej Komunią Świętą, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II w Krakowie zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
  2. O godz. 15.00, zachęcamy by w naszych domach indywidualnie czy w gronie rodzinnym pomodlić się Koronką do miłosierdzia Bożego, prosząc o ustanie epidemii i łaskę zdrowia. Natomiast na godz. 17.00 zapraszamy dziś do naszej świątyni na Godzinę Miłosierdzia prowadzoną przez naszą scholę, połączoną z koronką.
  3. Za pomoc w przygotowaniu świątyni dziękujemy Kołom Żywego Różańca. W najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy mieszkańców ul. Kwiatowej i Owocowej.
  4. Dzieci, młodzież, dorosłych zapraszamy do wspólnot i grup naszej parafii – spotkania wg. harmonogramu zamieszczonego w gablotce.
  5. W sobotę Mszą św. o godz .18.00 rozpoczniemy spotkanie formacyjne Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi.
  6. Urząd Miasta Pionki przypomina, że od 1 kwietnia trwa Narodowy Spis Ludności i Mieszkań, organizowany przez Główny Urząd Statystyczny, w którym ma wziąć udział każda osoba mieszkająca w Polsce. Możemy to zrobić drogą internetową, bądź osobiście w Urzędzie Miasta. Szczegóły w gablotce przed kościołem.
  7. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego. Ze stoliku z prasa możemy wziąć obrazki z tekstem modlitwy do Jezusa Miłosiernego.
  8. Dziękujemy za wszelkie prace dla parafii i ofiarowane modlitwy, a także ofiary składane na rzecz parafii czy na konto bankowe parafii – Bóg zapłać. Również ofiary za zamówione Msze święte -o co jesteśmy pytani telefonicznie- można przelać na konto parafialne, z podaniem w tytule przelewu: dnia, godziny i intencji Mszy św.
  9. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech ta radość promieniuje na nasze życie. Niech towarzyszy też wszystkim dobrodziejom, sympatykom naszej parafii. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.