Ogłoszenia-04.04.2021

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła ta wiadomość. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak patrzeć na swoje życie i nasze wybory jakie podejmujemy każdego dnia. Dziś o godz. 17.30 Nowenna przed uroczystością Niedzieli Miłosierdzia Bożego.
  2. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżywamy Święte Triduum Paschalne: kapłanom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale, ministrantom, scholii, panu kościelnemu, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji „ciemnicę” i grób Pański zwłaszcza Karolinie i Mariuszowi Pośnikom, Firmie Lavenda z pracownikami. Dziękujemy tym, którzy pomagali od strony liturgicznej w dobrym przeżyciu tych dni, grupom parafialnym czy podejmującym adoracje przy grobie Pańskim. Dziękujemy też za posprzątanie kościoła rodzicom dzieci, które przeżywały rocznicę komunii św. za przygotowanie świątyni i kwiaty. Dziękujemy za dar fioletowej kapy rodzicom dzieci kl. IVC i tym, którzy przyczynili się do jej ufundowania. Niech Zmartwychwstały spotka Was na drodze Waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
  3. Jutro Poniedziałek Wielkanocny- Msze św. jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na KUL.
  4. Z inicjatywy ks. Biskupa Marka od 25 marca do 25 kwietnia tj. Niedzieli Dobrego Pasterza podejmowane jest dzieło modlitwy o powołania. Dla naszej parafii jest to dzień 7 kwietnia /środa/. W tym dniu po Mszy św. o godz. 6.30 i Mszy św. o 18.00 będziemy się modlili się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej diecezji i parafii. Podejmijmy też w tym dniu adorację w intencji powołań.
  5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego – przygotowujemy się do niej poprzez nowennę do Bożego Miłosierdzia.
  6. W najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy Koła Żywego Różańca naszej parafii.
  7. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla młodszych Mały Gość Niedzielny.

Drodzy parafianie i goście!

Chrystus Pan zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością. Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.