Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 28.03.2021

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 

1.Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi.

 1. Spowiedź i komunia święta w domach chorych poniedziałek i wtorek. Chorych można zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie. W najbliższych dniach spowiedź w kościele od poniedziałku do środy na Mszach św. o godz. 17.30 i 18.00.
 2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.
 3. W duchu troski o bliźniego i swoje zdrowie oraz biorąc pod uwagę rozporządzenia rządu i sanepidu przypominamy o obowiązku noszenia maseczek. Według nowych rozporządzeń w naszej świątyni w jednym czasie może przebywać 103os.
 4. Nowe rozporządzenia sanitarne spowodowały wprowadzenie kilku zmian na czas Triduum Paschalnego i w Niedzielę Wielkanocną :

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa.

godz. 17.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z udziałem wyłącznie dzieci przeżywających rocznice komunii, ich rodziców oraz młodszych dzieci z opiekunami.

godz. 18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, zakończona procesją do ołtarza adoracji. tzw. ciemnicy.

Pierwszeństwo udziału dla służby liturgicznej ołtarza, scholii oraz po 5 osób z rodziny zamawiającej intencję. Pozostałe osoby, po przekroczeniu obowiązującego limitu osób prosimy o udział na zewnątrz świątyni.

W tym dniu możliwość adoracji indywidualnej do godz. 22.00.

 

Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Katolika obowiązuje w tym dniu post ścisły.

godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa

godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej  

Ze względu na obowiązujące limity prosimy o udział w jednym z nabożeństw tego dnia. Zachęcamy też do indywidualnej adoracji w ciągu dnia od godz. 8.00 lub
w czasie całonocnej adoracji z piątku na sobotę, której program dla poszczególnych ulic czy grup parafialnych znajdziemy w gablotce.

 

Wielka Sobota

Od godz. 9.00-12.00 poświęcenie pokarmów na zewnątrz kościoła, pomiędzy kościołem a plebanią, trzymając w rękach koszyczki. Święcenie będzie się odbywało co 20 min. W tym czasie możliwość adoracji w kościele przy Grobie Pana Jezusa. Poświęcenie pokarmów na Janusznie od godz. 9.30.

O godz. 20.00 Liturgia Wigilii Paschalnej - na liturgię przynosimy świece. Pierwszeństwo udziału dla służby liturgicznej ołtarza, scholii oraz po 5 osób z rodziny zamawiającej intencję. Pozostałe osoby, po przekroczeniu obowiązującego limitu osób prosimy o udział na zewnątrz świątyni.

 

Niedziela Wielkanocna

godz. 6.30 – Msza rozpoczęta procesją rezurekcyjną w skromnej formie z udziałem służby liturgicznej, niosących chorągwie, lampiony, sypiących kwiaty. Pozostali włączą się w śpiew pozostając w świątyni czy stojąc na zewnątrz.

Kolejne Msze: 8.00, 9.30, 12.15 i ostatnia o godz.18.00.

Msza św. o godz. 11.00 będzie sprawowana na zewnątrz świątyni przy drzwiach głównych oraz będzie dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz.13.30.

 

Poniedziałek Wielkanocny – Msze św. jak w każdą niedzielę.

Szczegółowy plan znajdziemy w gablotce i stronie internetowej.

6.Kaplica adoracji będzie zamknięta od czwartku do niedzieli wielkanocnej włącznie.

 1. Próba przed rocznicą komunii św. we o godz. 16.30.
 2. Dziękujemy za pomoc i złożoną ofiarę mieszkańcom z Armii Krajowej. W najbliższą środę od godz. 19.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy rodziców dzieci przeżywających rocznice komunii św., natomiast w sobotę /3 kwietnia/ od godz. 13.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy KŻR naszej parafii.
 3. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą ogarniamy wszystkich chorych zwłaszcza walczących
z epidemią, tych, którzy jakąkolwiek pomocą służą drugiemu człowiekowi. Niech Pan Bóg ma nas w swojej opiece. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg