Ogłoszenia-21.03.2021

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
  2. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00, a o godz. 18.45 zapraszamy na Pasję w wykonaniu Teatru-A z Gliwic. Będzie ona również transmitowana na naszej stronie parafialnej www.parafiapionki.pl w zakładce Transmisja LIVE.
  3. Najbliższa sobota to Parafialny Dzień Spowiedzi. Spowiedź w godz. 9.00-12.00 i od 15.00 – 18.00. Do spowiedzi przygotowywać nas będą nabożeństwa pokutne o godz. 8.30, 10.30, 14.45, i 16.30 – w tym czasie będzie przerwa w spowiedzi. Nie odkładajmy czasu spowiedzi na późniejszy termin, ale wykorzystajmy ten sobotni czas na spowiedź wielkanocną, kiedy będą też księża z dekanatu.
  4. Spowiedź i komunia święta w domach chorych 29 i 30 marca (pon/wt). Chorych można zgłaszać w zakrystii bądź telefonicznie.
  5. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze św. o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Formularz duchowej Adopcji możemy znaleźć w czasopiśmie Duchowa Adopcja…, który znajdziemy na stoliku z prasą – są to bezpłatne egzemplarze. Uroczysty obrzęd złożenia deklaracji Duchowej Adopcji, wspierania modlitwą dzieci poczęte, których życie z różnych powodów jest zagrożone odbędzie się w czwartek na Mszy św. o godz. 18.00.
  6. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej – poświecenie palm na każdej Mszy św.
  7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o kontakt w tym tygodniu w kancelarii -szczegółowe informacje odnośnie pielgrzymki mamy też zamieszczone na naszej stronie parafialnej w zakładce Pielgrzymki.
  8. Próba przed rocznicą komunii św. we wtorek o godz. 16.00.
  9. Przymiarka strojów komunijnych we wtorek – o godz. 18.30 chłopcy, a o godz. 19.00 dziewczynki.
  10. Dziękujemy za pomoc i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Świerkowej, Nowej i Alei Królewskiej. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Armii Krajowej.
  11. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli