Ogłoszenia-14.03.2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Pomocą są dla nas Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczęliśmy dziś w naszej parafii, a które prowadzi ks. Michał Powęska, biblista. Rekolekcje zakończymy w najbliższy wtorek.

Program rekolekcji na poniedziałek i wtorek:

6.30 Msza św. z nauka dla dorosłych

9.30 Msza św. z nauką dla dorosłych

16.30 Spotkanie rekolekcyjnie dla dzieci

18.00 Msza św. z nauka dla dorosłych

19.15 Spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży od kl. VII Szk. Podstawowej

1. W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez nowennę odmawianą w naszym kościele po Mszy św. porannej, którą zakończymy w piątek o godz. 17.30 modlitwą w intencji rodzin (po Drodze Krzyżowej dla dzieci). Zachęcamy też do głębszego przybliżenia sobie postaci św. Józefa w specjalnym numerze Gościa Extra w cenie 9zł.
  2. Zapraszamy do włączenia się w Tydzień Modlitw o ochronę życia i podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, którego życie z różnych powodów może być zagrożone. Formularz duchowej Adopcji możemy znaleźć w czasopiśmie Duchowa Adopcja…, który znajdziemy na stoliku z prasą – są to bezpłatne egzemplarze. Tydzień modlitw rozpocznie się w liturgiczne wspomnienie świętego Józefa (19 marca), a zakończy się w Dzień Świętości Życia (25 marca). Codziennie będzie odmawiana Litania do świętego Józefa, modlitwa świętego Jana Pawła II o poszanowanie życia oraz krótkie rozważanie.
  3. Próba przed rocznicą komunii św. w sobotę o godz. 10.00.
  4. Dziękujemy za pomoc i złożoną ofiarę mieszkańcom z ul. Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Powstania Styczniowego, Dziewiątego, Al. Piastowskiej. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Świerkowej, Nowej i Alei Królewskiej.
  5. Zachęcam do zakupu Gościa Niedzielnego.
  6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach informuje, że w dniach od 25 do 30 marca 2021r. będą wydawane artykuły spożywcze dla osób najbardziej potrzebujących, które otrzymały stosowne skierowania z MOPS-u. Produkty będą wydawane w nowym magazynie przy ul. Jordanowskiej 3 (baza Spółdzielni Mieszkaniowej). Pionkowski MOPS realizuje również rządowy program ,,Wspieraj Seniora”, dla osób powyżej 70 roku życia i potrzebujących wsparcia.
  7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Niech św. Józef, który jest opiekunem rodzin i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach wyprasza Wam potrzebne łaski.