Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 21.02.2021

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia i pokuty. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
 2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Wykorzystujmy też dar zyskania odpustu zupełnego z racji trwającego Roku Św. Józefa poprzez nawiedzenie kościoła św. Józefa i inne akty pobożności, o czym możemy przeczytać w gablotce przed kościołem i stronie parafialnej.
 3. Informujemy, że rekolekcje parafialne rozpoczną się od 13-16 marca. Poprowadzi je ks. Mikołaj Wyczałek, salezjanin. Wielkopostna spowiedź 27 marca w sobotę.  Już dziś zaplanujmy sobie ten czas naszych parafialnych rekolekcji, które niech owocują spotkaniem z miłosiernym Jezusem w sakramencie pokuty i prawdziwą radością świąt Zmartwychwstania.
 4. Dziękujemy za pomoc i złożoną ofiarę mieszkańcom ul. Partyzantów od nr 1-50. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Partyzantów od nr 51 do końca.
 5. W miniony piątek odbyło się pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii. Dziękujemy wszystkim za wszelkie zaangażowanie duszpasterskie troskę o naszą świątynię jak też wsparcie materialne, za ofiary dzisiejszej tacy gospodarczej i przesyłane na konto parafii. 
 6. Przy corocznym rozliczeniu z Urzędem Skarbowym istnieje możliwość dokonania darowizny na cele kultu religijnego do 6% swojego dochodu, dokonując później odliczenia od podatku przy składaniu deklaracji do Urzędu Skarbowego. Szczegóły znajdziemy na ulotce przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Tym samym dziękujemy za każdą formę duszpasterskiego i materialnego wsparcia dla naszej parafii.
 7. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, gdzie znajdziemy wielkopostne zamyślenia,  a dla młodszych Mały Gość Niedzielny w cenie 5zł. Na stoliku z prasa mamy też książkę Powróćmy na Eucharystię, w cenie 7zł, która może jeszcze bardziej przyczynić się do zrozumienia i lepszego uczestnictwa we Mszy św. Zachęcamy wiec do sięgnięcia do prasy i książek religijnych.
 8. W naszej wspólnocie parafialnej do 16 maja przygotowanie przed święceniami kapłańskimi będzie odbywał Diakon Cezary Jagiełło – serdecznie go witamy.

9. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia. Szczęść Boże!

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg