Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 14.02.2021

VI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Rozpoczynamy w kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu – pamiętajmy w modlitwach o osobach dotkniętych ta chorobą oraz współ-uzależnionych.
 2. Wraz z Różą Różańcową Rodziców zapraszamy dziś na godz. 17.30 na nabożeństwo Różańcowe w intencji dzieci.
 3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 6.30, 9.30, 18.00 i dodatkowa Msza o godz. 17.00 dla dzieci. Tego dnia osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu trzech posiłków w ciągu dnia, w tym jednego do syta. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W najbliższy piątek modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Potrzeba żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. W tej intencji modlitwa przebłagalna na Mszy św. o godz. 18.00 i Droga Krzyżowa o godz. 18.30.
 5. Od Środy Popielcowej zachęcamy młodzież do podjęcia duchowego treningu i skorzystania z programu na każdy dzień Wielkiego Postu zamieszczonego w książce, którą można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła lub poprzez stronę www.crosspost.pl
 6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, a o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. W niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 Gorzkie Żale.
 7. W piątek spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. Prosimy, by członkowie rady pobrali z zakrystii materiały na to spotkanie. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.15 na plebanii.
 8. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców dzieci klas IV.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 wręczenie modlitewników dla dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Spotkanie Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w sobotę o godz. 18.00.
 11. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Asnyka 5 i złożona ofiarę. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Partyzantów od nr 1 do 50.
 12. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
 13. W dniu 20 lutego (sobota) od godz. 10.00 przy parafii św. Barbary rozpocznie się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego. Tego samego dnia na godz. 17.00 Rycerze Kolumba zapraszają na Męski Różaniec, w tym miesiącu odbędzie się on przy parafii św. Barbary, a w marcu w naszej parafii.
 14. Ks. Dziekan Stanisław Bujnowski informuje, że: „Radomski Bank Żywności uznał ostatnio nasz pionkowski Oddział CARITAS-u za niekompetentny, by zawrzeć tegoroczną umowę o wydawanie paczek ubogim naszego Miasta z powodu braku lokalu do wydawania darów i braku środków finansowych na ten cel. O dalszym rozwiązaniu tego problemu będziemy informowali”.

15. W najbliższa sobotę z racji imienin na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy się modlić za ks. Leona. Również wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg