Ogłoszenia- 31.01.2021

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte z błogosławieniem świec o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. W tym dniu taca będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece - gromnice w cenie 10zł., które będą poświęcone w Święto Matki Bożej Gromnicznej w najbliższy wtorek.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar eucharystii i kapłaństwa i wraz z Ruchem Rodzin Nazaretańskich podejmiemy modlitwę o powołania. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź święta w kościele na Mszy porannej o godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00 i w czasie Mszy św.
  2. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
  3. W I czwartek miesiąca wszystkich chętnych zapraszamy na całonocną adorację z czwartku na piątek. Przy wejściu do kaplicy adoracji jest wyłożony kalendarz gdzie możemy się zadeklarować na adorację na konkretny dzień i godzinę. W ten sposób czas dziennej adoracji Najświętszego Sakramentu będzie nieprzerwalnym trwaniem przy Jezusie. W kaplicy adoracji przy świeczniku wotywnym jest też skrzynka, gdzie możemy wrzucić swoje intencje, które są odczytywane każdego dnia na rozpoczęcie adoracji.
  4. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota miesiąca. Różaniec i nabożeństwo I sobotnie od godz. 16.30 w kaplicy dolnej, zakończone Mszą św.o godz. 18.00 wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
  5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Asnyka 3 i złożoną ofiarę. Tym samym dziękujemy za wszelkie ofiary składane na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem Waszą hojność. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Asnyka 4.
  6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla dzieci miesięcznik: Mały Gość Niedzielny.
  7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad Wami każdego dnia. Przeżywajmy każdy dzień w bliskości z Jezusem nie zapominając o modlitwie i niedzielnej Mszy św.