Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 24.01.2021

III NIEDZIELA ZWYKŁA 

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 27 stycznia 2021 r. o godz. 11.00 (środa) odbędzie się mój ingres do katedry radomskiej. Chcąc zachować wszelkie normy sanitarne podczas sprawowania tej liturgii, liczba uczestników będzie bardzo ograniczona. Niestety, w związku z tym, do świątyni będą mogły wejść jedynie osoby z zaproszeniami. Takie okoliczności sprawiają, że wielu z Was będzie łączyło się tylko duchowo oraz będzie mogło włączyć się we wspólnotę modlitwy poprzez przekaz medialny.

Jest mi bardzo przykro, że w tak ważnym dla naszej społeczności dniu nie będziemy mogli wszyscy zgromadzić się w katedrze. Proszę o zrozumienie i wyrażam nadzieję, że w kolejnych tygodniach będziemy mogli przeżyć osobiście wspólnotę wiary i modlitwy podczas Mszy Świętych w każdym z dekanatów.

Bóg ofiarował nam ten czas, abyśmy wspólnie odkrywali Jego Tajemnice i spotykając się w naszych parafiach, grupach formacyjnych, wspólnocie kapłańskiej i życia konsekrowanego budowali wspólnotę Kościoła Radomskiego.

Dla każdego z Was przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa i proszę o modlitewne wsparcie mojej posługi pasterskiej wśród Was i dla Was.

Wasz biskup Marek Solarczyk

 

  1. Dzisiejszą  niedzielę przeżywamy z woli Ojca Św. Franciszka jako „Niedzielę Słowa Bożego”. Bóg nieustannie przemawia do człowieka przez swoje słowo. Nikogo nie wyklucza. Ponieważ jak przypomina Psalmista: Dobry jest Pan i łaskawy, dlatego wskazuje drogę grzesznikom. Pomaga pokornym czynić dobrze, uczy pokornych dróg swoich (Ps 25). Niech naszą odpowiedzią na Boże zaproszenie będzie częste i systematyczne sięganie do kart Pisma Świętego.
  2. Dzisiejsza niedziela jest Dniem solidarności z Chorwacją. Dnia 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. Kilka dni później 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. Wszystkich mieszkańców tamtych terenów powierzamy modlitewnej pamięci. Również po Mszy św. do puszek prowadzona jest zbiórka materialna na ten cel, które to środki zostaną przekazane przez pośrednictwo Caritas.
  3. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu mieszkańcom Asnyka 2 i złożona ofiarę. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Asnyka 3.
  4. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego w cenie 6zł, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł
  5. Niech Chrystusowy pokój, z którym pójdziemy do naszych domów, miejsc pracy i nauki w zbliżającym się tygodniu, rozgrzeje serca tych, którzy zagłuszają wezwanie Pana: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia by pokój i radość gościła w Waszych sercach.
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg