Ogłoszenia- 17.01.2021

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.
  2. Zakończyliśmy czas wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy tym, którzy przyjęli nasze zaproszenie, by tu w naszej świątyni modlić się o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców poszczególnych ulic i bloków jak też tym, którzy zaprosili nas w tym czasie do swoich domów. Dziękujemy za każde modlitewne i materialne wsparcie, wszelkie ofiary kolędowe. Już w minionym tygodniu zakupiliśmy m.in. 10 ton ekogroszku. Wszystkim Parafianom wyrażamy naszą wdzięczność, a chorych zwłaszcza w tym trudnym czasie zmagania z pandemią, powierzamy modlitewnej pamięci i ludzkiej życzliwości. Jutro w poniedziałek oraz w sobotę 23 stycznia możliwość kolędy dodatkowej w domach. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii lub telefonicznie.
  3. W związku z zakończeniem kolędy KANCELARIA PARAFIALNA czynna wg. wcześniejszego porządku tj. poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7.00-7.45 oraz 16.15-17.00, a soboty od godz. 7.00-9.00.
  4. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.
  5. Od jutra do końca stycznia Msze św. w dni powszednie rano i popołudniu w dolnym kościele. W przeżywanym Roku św. Józefa patrona kościoła i rodzin 10 minut przed Mszą św. wieczorową będziemy odmawiali Litanię ku czci św. Józefa, kończącą adorację.
  6. Dziś w godz. 8.30-13.00 Radomskie Centrum Krwiodawstwa prowadzi zbiórkę krwi w naszych salkach parafialnych. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło, którzy w ten sposób przyczyniają się do ratowania ludzkiego życia.
  7. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z ul. Asnyka 2.
  8. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.