Ogłoszenia- 25.11.2018

25 listopada – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata
1. Pan Jezus w godzinie swojej męki przyznaje, że jest Królem. Jego królestwo nie jest z tego świata. Ono przekracza wyobrażenia tego świata, tak samo jak Chrystus przekroczył granice życia i śmierci. Zmartwychwstając, zwyciężył śmierć i wstąpił do nieba, gdzie zasiada po prawicy Ojca. Bóg Ojciec powierzył Mu wieczne królowanie, a On zaprasza nas do uczestnictwa w Jego królestwie.
2. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana – już dziś zapraszamy na Mszę św. roratnią, którą będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 6.00, a przed Mszą Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
DZIECI ZACHĘCAMY DO PRZYGOTOWANIA LAMPIONÓW ADWENTOWYCH I PRZYCHODZENIA Z NIMI NA RORATY. PO RORATACH DLA DZIECI BĘDĄ ROZDAWANE PAMIĄTKOWE OBRAZKI.
W I niedzielę adwentu pobłogosławimy też opłatki na stół wigilijny będziemy też mogli nabyć świece caritas.
3. W ferie zimowe w dn. 4-8 lutego dla osób od klasy VI Szkoły Podstawowej planowany jest 5 dniowy obóz parafialny w Zakopanym. W cenie m.in. transport, wyżywienie, noclegi, dzień nauki jazdy na nartach i łyżwach, zwiedzanie TP Narodowego. Koszt 500zł. Zapisy do 9 grudnia z wpłatą zaliczki - 100zł.
4. W zakrystii możemy nabyć kalendarz caritas na rok 2019r. Kupując kalendarz wspieramy dzieła Caritas diec. Radomskiej. Koszt kalendarza od 5zł.
5. W imieniu Szczepu Pionkowskich Drużyn harcerskich i zuchów „Czarna jedynka” ZHR organizuje zbiórkę paczkowanych produktów żywnościowych, środków czystości, art. biurowych i zabawek. Zebrane dary trafią na Ukrainę do miejscowości Dowbysz w obwodzie Żytomierskim. Dary możemy składać do 9 grudnia w korytarzy przy zakrystii. Także na ten cel w następną niedzielę przed kościołem będzie prowadzona przez harcerzy zbiórka do puszek.
Taka zbiórka była również prowadzona w 2017r - za serce i otwartość oraz zaangażowanie
w przygotowanie i przeprowadzenie Akcji „Paczka 2017”, otrzymaliśmy podziękowanie od tamtejszego proboszcza ks. Waldemara Pawelca i wiernych parafii MB Fatimskiej w Dowbyszu.
6.
Drodzy Siostry i Bracia
Zbliża się historyczny moment w życiu naszej Diecezji. Stolica Apostolska wyraziła zgodę na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego Księdza Romana Kotlarza.
W dniu 1 grudnia 2018 roku, o godzinie 11.00 Mszą Świętą koncelebrowaną rozpoczniemy proces beatyfikacyjny Księdza Romana Kotlarza. Po Mszy Świętej odbędzie się pierwsza, uroczysta sesja procesu beatyfikacyjnego. Serdecznie wszystkich zapraszam.
Ks. Bp Henryk Tomasik
Biskup Radomski
7. Dziękuję za złożoną ofiarę mieszkańcom Mickiewicza 45 oraz ofiary indywidualne. Dziękuję także za dekorację na dzisiejszą niedzielę Chrystusa Króla, przywiezione kwiaty i bezinteresowna pomoc w dekoracji. W intencji wszystkich ofiarodawców Bogu wiadomym będziemy się modlić w środę na Mszę św. o godz. 17.00. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 proszę o pomoc w sprzątaniu mieszkańców bloku ul. Mickiewicza 41.
8. Zachęcam do zakupienia Gościa Niedzielnego.
9. Najbliższa sobota to I sobota miesiąca – adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. wieczorowej do godz. 21.00
10. MOK w Pionkach zaprasza rodziny z dziećmi na kolejne spotkanie z cyklu SMYKOFONIA NA MAZOWSZU w dn. 8 grudnia na godz. 15.00. Szczegóły w gablotce.
11. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia, życząc im szczęśliwych dni, pełnych ciepła, radości i spełnionych marzeń. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas na drodze prowadzącej ku świętości.