Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 03.01.2021

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.
 2. Zapraszamy na Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych ulic i bloków na godz. 18.00 według programu zamieszczonego w gablotce i na stronie internetowej parafii. Po każdej Mszy św. specjalne nabożeństwo z błogosławieństwem. Po tych nabożeństwach będzie można zabrać do domu
  w swoich naczyniach wodę święconą wraz z tekstem modlitwy błogosławieństwa domu.
  Jeżeli ktoś będzie miał takie życzenie, to na zakończenie tych Mszy czy w innym czasie jest na stoliku przy chrzcielnicy skrzynka, gdzie można będzie wrzucić kopertę z dobrowolną ofiarą kolędową, można napisać kto jest ofiarodawcą, można również pozostać anonimowym. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie modlitewne i materialne.

Dodatkowo (zwykle w godz. 9.00-13.00) ci, którzy zgłosili lub będą jeszcze chcieli przyjąć w tym dniu księdza w domu będą mogli to uczynić na indywidualne zaproszenie. W każdym czasie będzie można dokonać zmiany co do swojego zgłoszenia (dopisać czy wycofać), jednak prosimy o wcześniejszą informację telefoniczną zwłaszcza, gdy ktoś musi zrezygnować z wizyty duszpasterskiej w domu.

 1. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. W naszym kościele będzie można nabyć Pakiet na Święto Trzech Króli zawierający kadzidło, kredę i węgielek – poprzez ten zakup wspieramy Fundację Małych Stópek, która zajmuje się m.in. promowaniem Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz zakupem podstawowych artykułów dla potrzebujących dzieci z Domów Samotnej Matki, które są pod opieką tej fundacji.
 2. W uroczystość Trzech Króli Rycerze Kolumba będą po Mszy o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.15 rozdawali śpiewniki kolędowe, korony na Orszak Trzech Króli, by osobiście czy w gronie rodzinnym udać się do szopki przygotowanej obok Urzędu Miasta i pokłonić się Dzieciątku Jezus.
 3. Z czwartku na piątek adoracja całodobowa w kaplicy adoracji – zachęcamy do osobistej modlitwy w ciszy.
 4. Spowiedź i komunia św. w domu chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
 5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom Januszna od nr 50 do końca. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z ul. Chemicznej nr 1-40.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg