Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 01.01.2021

UROCZYSTOŚĆ  ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 1. Nowy rok Pański rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Dziś też I piątek miesiąca – zapraszamy na wspólną modlitwę młodzież do kaplicy adoracji na godz. 19.00 .
 1. Jutro pierwsza sobota miesiąca. To okazja do Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Adoracja od godz. 16.30,
  a później Msza św.
 1. W ramach tegorocznej wizyty duszpasterskiej jutro na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo mieszkańców: ul. Partyzantów, Nowej, Świerkowej, Małkowskich, Północnej, Wiśniowej, Piastowskiej, Dziewiątego, Powstania Styczniowego, Augustowskiej, Podgaja, Al. Królewskiej, Poziomkowej oraz Leśnej (domy prywatne).

 

Również w tym dniu w godz. 9.00-13.00 kolęda w domach rodzin mieszkających na tych ulicach, które dokonały zgłoszenia.

Dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne przekazywane na konto parafialne czy indywidualnie oraz ofiary kolędowe składane na Mszach w intencji mieszkańców poszczególnych ulic czy osobiście w domach. Przeznaczamy je na bieżące funkcjonowanie parafii tj. ogrzewanie kościoła, gdzie ubiegłoroczny sezon grzewczy to ponad 70ton ekogroszku, czy inne opłaty stałe, bo ciężko teraz mówić o większych inwestycjach. Cieszy jednak fakt, że udało się w minionym 2020 roku zorganizować m.in. kaplicę adoracji z wyposażeniem, rozbudować nagłośnienie organ, obóz dla dzieci i młodzieży, Dni Kultury Chrześcijańskiej z koncertami i przedstawieniami, dokonać wymiany części szat liturgicznych. Za to wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać!

Program całej kolędy i Mszy św. za mieszkańców poszczególnych ulic i bloków na naszej stronie parafialnej i w gablotce.

 1. W czasie kolędowym kancelaria parafialna czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 7.00-7.45 i 19.00-19.30.
 1. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy rodziny z Januszna od nr 50 do końca.

6. Drodzy goście, parafianie, dobrodzieje! Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi, którą rozpoczynamy Nowy Rok Pański 2021, kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Bóg, który wszedł w ówczesną rzeczywistość rodziny i społeczeństwa, niech sprawi, by każdy dzień nowego roku był pełen Jego błogosławieństwa. Niech uczyni nas bardziej kochającymi i otwartymi na Niego i każdego człowieka. Bożego Nowego Roku!

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg