Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 20.12.2020

IV NIEDZIELA ADWENTU

 1. Powoli kończy się Adwent. Zewnętrzne oznaki przygotowań, takie jak czystość naszych domów i mieszkań, przygotowania do wieczerzy wigilijnej, są ważne, lecz ważniejsza jest troska o duchowe przygotowanie, żeby Pan Jezus mógł się spotkać z nami w czystości naszych serc, uporządkowanych relacjach i pokoju wokół nas.
 2. Do czwartku włącznie roraty o godz. 6.00. W czwartek 24 grudnia nie będzie Mszy wieczornej. Spowiedź do środy włącznie w czasie każdej Mszy św.
 3. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu.
 4. Chcemy, by w tym czasie obostrzeń na skutek pandemii mogło uczestniczyć we Mszy jak najwięcej osób. Dlatego organizujemy w tym roku dwie pasterki: o godz. 22.00 Pasterka dla dzieci, poprzedzona wspólnym kolędowaniem scholii dziecięcej od godz. 21.30 i druga Pasterka tradycyjnie o godz. 24.00, którą też rozpoczniemy wspólnym kolędowaniem w wykonaniu scholii starszej od godz. 23.30.
 1. W  piątek w pierwszy dzień Świat Bożego Narodzenia oraz w sobotę 26 grudnia we wspomnienie św. Szczepana – pierwszego męczennika Msze Święte według porządku niedzielnego.
 2. Najbliższa Niedziela 27 grudnia, to Niedziela Świętej Rodziny. Będziemy modlić się za wszystkie małżeństwa i rodziny by były Bogiem silne. W niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.15 odbędzie się odnowienie przyrzeczeń małżeńskim. Zapraszam by na tych Mszach małżonkowie stali czy siedzieli blisko siebie, by wspólnie modlić się o dalsze łaski i błogosławieństwo dla Waszego małżeństwa.
 3. W Niedziele 27 grudnia Mszą św. o godz. 12.15 z udziałem księdza Biskupa Henryka Tomasika zostanie zainaugurowane działanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej naszej parafii – zapraszamy na tę Eucharystię osoby wybrane do rady.
 4. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła i złożoną ofiarę mieszkańcom z bloku Leśnej 25 i 27. W najbliższą środę przed świętami o pomoc prosimy wierzące rodziny z Januszna nr 1-50.
 5. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla dzieci jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. U p.Organisty można jeszcze nabyć kalendarz Caritas w cenie 6zł, z którego dochód przeznaczony jest na działalność diecezjalnej caritas oraz opłatek.
 6. Tak jak ogłaszaliśmy to w ubiegłym tygodniu po świętach chcemy na konkretny dzień zapraszać mieszkańców poszczególnych ulic czy bloków na wieczorną modlitwę i Mszę św. do naszego kościoła. Dodatkowo ci, którzy będą chcieli przyjąć w tym dniu księdza w domu będą mogli to uczynić na indywidualne zaproszenie.
 7. Wojownicy Maryi zapraszają do przyłączenia się do modlitewnej akcji "Dom Nazaretański" - od Bożego Narodzenia do Uroczystości Matki Bożej Gromnicznej –szczegóły na plakacie przed kościołem oraz na stronie https://wojownicylodz.pl/dom-nazaretanski/.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg