Ogłoszenia-06.12.2020

II NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Prowadzi je ks. dr Marek Dziewiecki - którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej.

W dzisiejszym I dniu rekolekcji, oprócz nauk na każdej Mszy św., zapraszamy na godz. 19.00 rodziców, zwłaszcza rodziców dzieci komunijnych i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

W kolejne dni w poniedziałek i wtorek tj. 7 i 8 grudnia: Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.00, 9.30 i 18.00. Dodatkowo w tych dniach po Mszy o godz. 9.30 i 18.00 nauki stanowe: w poniedziałek dla mężczyzn, a we wtorek dla kobiet.

Spotkania rekolekcyjne dla młodzieży i przygotowujących się do bierzmowania w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

Otoczmy księdza rekolekcjonistę modlitwą, a przede wszystkim zadbajmy o to, by każdy z naszych najbliższych mógł wziąć w nich udział czy to w kościele, czy za pośrednictwem naszej strony parafialnej www.parafiapionki.pl

1. Z racji rekolekcji nie będzie dziś spotkań dla KŻR dorosłych jak i młodzieży. Zapraszamy w tym czasie do chwili osobistej adoracji w intencji dobrego przeżycia czasu adwentu do kaplicy adoracji. Szczególną intencją na ten miesiąc niech będzie prośba, aby osobistą relację każdego człowieka z Jezusem umacniały Słowo Boże i modlitwa. Prośmy też o ustanie pandemii.
  2. Bardzo prosimy o spojrzenie w gablotce na kartkę z intencjami zwłaszcza te osoby, które zamówiły Msze św. na najbliższy wtorek i środę ponieważ nastąpiły tam przesunięcia godzin odprawiana Mszy św., jak też osoby, które zarezerwowały Mszę na ten tydzień, a nie podały intencji.
  3. Pod chórem u p. Organisty można kupić świece Caritas w cenie 5zł, z których dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze Caritas w cenie 6 zł. Są też opłatki wigilijne, które w tym tygodniu będą roznoszone po blokach: rano od 8.30 i popołudniu od 15.00. Plan roznoszenia opłatków:

Poniedziałek 07.12.2020

Ul. Mickiewicza - wszystkie bloki

Wtorek 08.12.2020

Ul. Popiełuszki 1, 2, 3,

Aleje Lipowe 26, 28, 30

Ul. Sienkiewicza, blok: 6, 8, 10, 12, 14

Środa 09.12.2020

Aleje Lipowe – pozostałe bloki

Czwartek 10.12.2020

Ul. Leśna - wszystkie bloki

Piątek 11.12.2020

Ul. Asnyka - wszystkie bloki

Ul. Sienkiewicza - pozostałe bloki

Sobota 12.12.2020

Ul. Bohaterów Studzianek - wszystkie bloki

Ul. Adasia Guzala - wszystkie bloki

Poniedziałek 14.12.2020 od 9:00: JANUSZNO  /tylko do południa/

1. W najbliższą niedziele na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I komunii św. będą miały poświęcone medaliki. Próba w sobotę o godz.
  2. Dziękujemy za pomoc w posprzątaniu kościoła mieszkańcom z bloku Leśnej 20 i 22. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z bloku ul. Leśnej 21 i 23.
  3. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.
  4. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy w całym kościele jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Ofiary, które są wsparciem dla chrześcijan na Białorusi możemy składać do puszek przy wyjściu z kościoła.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.