Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 29.11.2020

I NIEDZIELA ADWENTU

 1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem nowego roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas zaproszenie, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.
 1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Jezusem. Każdego dnia zachęcamy do uczestniczenia w porannej Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane o godz. 6.00, poprzedzone śpiewem Godzinek od godz. 5.40. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież, dzieci. Zgodnie z tradycją przynieśmy lampiony roratne. Dzieci zachęcamy, by na roraty przynosiły podpisane serduszka ze swoimi postanowieniami adwentowymi. Na zakończenie Mszy św. będzie losowanie figury Matki Bożej, by później w domu z najbliższymi pomodlić się w tych intencjach, które są bliskie Waszemu sercu.
 1. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 6 do 8 grudnia. Już teraz zaplanujmy ten czas. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Marek Dziewiecki -psycholog, prowadzący spotkania z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień.

I dzień rekolekcji: 6 grudnia (niedziela) na każdej Mszy św. nauka rekolekcyjna.
W niedzielę na zakończenie Mszy św. wieczorowej o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców, zwłaszcza rodziców dzieci komunijnych i rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

II i III dzień rekolekcji 7-8 grudnia: Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.00, 9.30 i 18.00. Dodatkowo w tych dniach po Mszy o godz. 9.30 i 18.00 nauki stanowe: w poniedziałek dla mężczyzn, a we wtorek dla kobiet.

Spotkania rekolekcyjne dla młodzieży i przygotowujących się do bierzmowania 7 i 8 grudnia tj. poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

PROGRAM REKOLEKCJI W GABLOTCE I STRONIE PARAFIALNEJ. Zachęcamy do uczestnictwa w naukach rekolekcyjnych w naszym kościele lub za pośrednictwem naszej strony parafialnej www.parafiapionki.pl

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 pragniemy się modlić o nowe, święte i liczne powołania do służby Bożej.
 1. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w naszym kościele na Mszy św. o godz. 6.00 i popołudniu od godz. 17.00. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
 1. W I piątek od godz. 19.00 schola wraz z ks. Zbigniewem zaprasza do kaplicy adoracji na wspólną modlitwę i uwielbienie.
 1. W pierwszą sobotę miesiąca, adoracja od godz. 16.30 w dolnym kościele zakończoną Mszą św. o godz. 18.00 wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia.
 2. Dziś na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy opłatki na stół wigilijny, które pod chórem będzie rozprowadzał p. Piotr, nasz organista. Ponieważ nie każdy z racji ograniczeń, reżimu sanitarnego czy innych powodów jest teraz w kościele, a chcemy by poświęcony opłatek był na naszym stole wigilijnym, Organista postara się dotrzeć z opłatkami do domów. W tym tygodniu od godz. 8.30, opłatki będzie roznosił do domów jednorodzinnych, a od następnego tygodnia bloki i Januszno.

Plan roznoszenia opłatków:

Poniedziałek 30.11.2020

Ul. Leśna, Poziomkowa, Nowa, Powstania Styczniowego, Wiśniowa, Nowa, Witosa, Północna, Małkowskich, Wandy Kojro, Świerkowa, Aleja Królewska, Aleje Lipowe.

Środa 02.12.2020

Ul.Partyzantów, Podgaje, Augustowska.

Czwartek 03.12.2020

Ul.Bohaterów Studzianek, Adasia Guzala, Armii Krajowej, Willowa, Reja, Chemiczna, Królowej Jadwigi

Piątek 04.12.2020

Ul.Kwiatowa, Owocowa, Miła, Biała, Kopernika, Staszica, Targowa, Słoneczna.

Sobota 05.12.2020

Ul.Sienkiewicza, Marii Garszwo wraz z blokami os. Leśników, Marii Dąbrowskiej, Wesoła.

Dziękujemy też za wszelkie ofiary składane z tej racji, które m.in. przeznaczamy na spłatę rozbudowanego w ostatnich tygodniach nagłośnienia naszych organów.

 1. Pod chórem u p. Organisty można też kupić świece Caritasu na stół wigilijny w cenie 5 i 15 zł, z których dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz kalendarze Caritas w cenie 6 zł.
 1. Zdajemy sobie sprawę, że czas wizyty duszpasterskiej i błogosławieństwa domów w okresie Bożego Narodzenia jest dziś sprawą wymagająca przemyślenia. I zapewne będą tacy, którzy będą krytykowali, że księża poszli, czy też, że odwołali wizytę duszpasterską. Dlatego liczymy na Wasze głosy nie tylko ze względów duszpasterskich czy materialnych, które są też ważną kwestią w utrzymaniu parafii, ale dlatego, że sytuacja jest dość dynamiczna i trudna w całym świecie.
 1. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z bloku ul. Leśnej 20 i 22.
 1. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg