Ogłoszenia- 22.11.2020

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W przyszłą niedzielę, 29 listopada – I niedziela adwentu – rozpoczynająca czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.
  1. Nasze Rekolekcje Adwentowe będziemy chcieli przeżyć od II Niedzieli Adwentu, tj. 6 grudnia, a poprowadzi je ks. Marek Dziewiecki. Postarajmy się zaplanować tak czas, by móc skorzystać z rekolekcji przygotowując się do spowiedzi adwentowej i dobrego przeżycia czasu Bożego Narodzenia.
  1. Dziś na nabożeństwie o godz. 17. 30 odśpiewamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  1. Dziękujemy za pomoc i złożoną ofiarę mieszkańcom Leśnej 16 i 18. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z bloku ul. Leśnej 17 i 19.
  1. Przypominamy, że osoby, które chcą korzystać z pomocy Caritas i Banku Żywności, muszą pobrać stosowne zaświadczenia z MOPS-u przy ul. Leśnej.
  1. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad Wami każdego dnia.