Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 08.11.2020

XXXII Niedziela Zwykła 

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie wyznawać wiarę w Boga i okazywać przywiązanie do Kościoła – choć ostatnio i dla chrześcijan w Polsce nie są to łatwe czasy i wymagają naszej szczególnej modlitwy i świadectwa wiary. Nie możemy jednak zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. Chcemy również wesprzeć materialnie chrześcijan Republiki Środkowej Afryki – dziękujemy za ofiary składane do puszki na ten cel. 
 2. Dziś o godz. 17.15 ostatnie nabożeństwo za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych, a po nim RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA – jako modlitwa wynagradzająca za grzechy zabójstwa i profanacji miejsc i symboli świętych.
 3. W związku z przeżywaną sytuacją epidemii, pamiętajmy, że wyjątkowo w tym roku odpust zupełny za zmarłych możemy ofiarować przez 8 dowolnie wybranych dni listopada. Odpust zupełny możemy ofiarować duszom w czyśćcu za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
 4. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Niech w tych dniach nie zabraknie nas przy mogiłach żołnierzy z lat 1918-1920 i modlitewnej o nich pamięci. Msze Święta za ojczyznę o godz. 9.30.
 5. Pragniemy poinformować, że w wyniku głosowania do Rady Duszpasterskiej wchodzą następujące osoby: Gdulewicz Maria, Gnojewski Karol, Lasota Paulina, Pośnik Karolina, Pośnik Mariusz, Skarbek Krystyna, Trzmielewski Łukasz, Wierzbicki Marek. Dodatkowo do rady duszpasterskiej z nominacji ks. Proboszcza i z urzędu wychodzą: Michalak Ewelina, Sałek Marcin, Mortko Wacław, Dudzic Piotr, Pęczek Maria. Skład Rady Ekonomicznej – w wyboru parafian:Lasota Paweł, Lach Krzysztof, Piaseczny Krzysztof, Pośnik Mariusz, Smal Katarzyna. Dodatkowo do rady ekonomicznej z nominacji ks. Proboszcza wychodzą:Łyżwa Teresa, Trzmielewski Łukasz. Pełną listę głosowania z wynikami wyborów znajdziemy w gablotce przy kościele.Prosimy osoby, które weszły w skład rady duszpasterskiej i ekonomicznej o potwierdzenie przyjęcia wyboru, tak byśmy mogli niebawem ogłosić oficjalną listę i zaplanować pierwsze spotkanie.
 1. Dziękujemy za pomoc w porządkowaniu świątyni. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 12 i 14.
 2. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, w nim m.in. czym dla chrześcijanina jest Dekalog- 10 Bożych Przykazań.
 3. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg