Ogłoszenia- 01.11.2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dziś w nieszporach za zmarłych o godz. 17.30, będziemy prosić dla nich o dar zbawienia.
  2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, jako pielgrzymujący do nieba i walczący z grzechem dołączymy do grona świętych i błogosławionych.
  3. Jutro w naszym kościele Msze Święte o godz: 6.30, 9.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. nabożeństwo za zmarłych w czasie którego będziemy się modlić za polecanych w wypominkach jednorazowych. W pozostałe dni od 3 do 8 listopada włącznie nabożeństwa za zmarłych o godz. 17.15.
  4. W związku z przeżywaną sytuacją epidemii, Penitencjaria Apostolska ustanawia, że w tym roku, odpust zupełny jaki możemy ofiarować duszom w czyśćcu za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, możemy ofiarować nie tylko od 1-8 listopada, ale w dowolne 8 dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  5. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 jako wspólnota parafialna włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Różaniec do Granic Nieba, która potrwa do 8 listopada. Jutro nabożeństwo modlitewne i różaniec o godz. 17.30. Program na pozostałe dni mamy
    w gablotce i stronie parafialnej.
  6. W naszej kaplicy adoracji wstawiliśmy świecznik wotywny (na razie na czas próbny, czekając i na wasze opinie). Możemy tam składać swoje intencje: prośby i podziękowania, które będą odczytywane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. porannej. Jest też możliwość zapalenia świecy wotywnej. Często nie możemy pozostać dłużej w kościele by się modlić. Z tym światłem może pozostać tam cząstka nas samych, którą chcemy Bogu podarować, cząstka tego, co wyrażamy i tego, czego pragniemy. Zapalona świeca będzie „kontynuować” tę modlitwę w trakcie naszych codziennych zajęć.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00. W sobotę na adorację i nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy na godz. 16.30, zakończone Mszą św. o godz. 18.00. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
  8. Należącym do Duszpasterstwa Dusz Czyścowych i Legionu Maryi dziękujemy za pomoc w porządkowaniu świątyni. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 11 i 13.
  9. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  10. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.