Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 01.11.2020

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 

 1. W dzisiejszą niedzielę Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, i tych, którzy w cichości wiedli święte życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas. To od nas samych zależy, czy do tej świętości dążymy, czy jej pragniemy. Dziś w nieszporach za zmarłych o godz. 17.30, będziemy prosić dla nich o dar zbawienia.
 2. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Jako chrześcijanie ufamy, że i nasi bliscy zmarli, i kiedyś my sami, jako pielgrzymujący do nieba i walczący z grzechem dołączymy do grona świętych i błogosławionych.
 3. Jutro w naszym kościele Msze Święte o godz: 6.30, 9.30 i 18.00. Po każdej Mszy św. nabożeństwo za zmarłych w czasie którego będziemy się modlić za polecanych w wypominkach jednorazowych. W pozostałe dni od 3 do 8 listopada włącznie nabożeństwa za zmarłych o godz. 17.15.
 4. W związku z przeżywaną sytuacją epidemii, Penitencjaria Apostolska ustanawia, że w tym roku, odpust zupełny jaki możemy ofiarować duszom w czyśćcu za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, możemy ofiarować nie tylko od 1-8 listopada, ale w dowolne 8 dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
 5. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 jako wspólnota parafialna włączyliśmy się w Ogólnopolską Akcję Różaniec do Granic Nieba, która potrwa do 8 listopada. Jutro nabożeństwo modlitewne i różaniec o godz. 17.30. Program na pozostałe dni mamy
  w gablotce i stronie parafialnej.
 6. W naszej kaplicy adoracji wstawiliśmy świecznik wotywny (na razie na czas próbny, czekając i na wasze opinie). Możemy tam składać swoje intencje: prośby i podziękowania, które będą odczytywane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. porannej. Jest też możliwość zapalenia świecy wotywnej. Często nie możemy pozostać dłużej w kościele by się modlić. Z tym światłem może pozostać tam cząstka nas samych, którą chcemy Bogu podarować, cząstka tego, co wyrażamy i tego, czego pragniemy. Zapalona świeca będzie „kontynuować” tę modlitwę w trakcie naszych codziennych zajęć.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi w naszym kościele od godz. 17.00. W sobotę na adorację i nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy na godz. 16.30, zakończone Mszą św. o godz. 18.00. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
 8. Należącym do Duszpasterstwa Dusz Czyścowych i Legionu Maryi dziękujemy za pomoc w porządkowaniu świątyni. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc prosimy wierzące rodziny z ul. Leśnej 11 i 13.
 9. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
 10. Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg