Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 25.10.2020

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

 1. Ostatnia niedziela października obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego kościoła parafialnego. Dziękujemy za nasz parafialny wieczernik,
  w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Pana Boga.
 2. Wyrazem troski o sprawy duszpasterskie i materialne jest też powołanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Rady ds. Ekonomicznych. Możemy to uczynić dziś do godz. 19.00. W zakrystii jest przygotowana urna gdzie wrzucamy kartki do głosowania. Głosować może osoba pełnoletnia wybierając z listy zgłoszonych kandydatów dwie osoby do Rady Duszpasterskiej i jedną osobę do Rady ds. Ekonomicznych. Przypominamy, że ta sama osoba może należeć równocześnie do parafialnej rady ds. ekonomicznych oraz do parafialnej rady duszpasterskiej. Przy tej okazji dziękujemy Wam drodzy Parafianie i Goście, za ludzkie wyczucie, które wyraża się w tej trosce materialnej związanej z utrzymaniem parafii zwłaszcza w tym trudnym czasie, gdzie nie ma tyle osób w kościele. Za wszelkie ofiary składane na tace czy konto parafialne, a także składane przy okazji sprawowanych sakramentów czy Mszy św. -serdeczne Bóg zapłać!
 3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny.
 4. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy na wypominki roczne i półroczne odczytywane w każdą niedzielę przed Msza św. o godz. 6.30, 9.30 lub 12.15.Za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych modlimy się 2 listopada we Wspomnienie wiernych zmarłych oraz w dniach od 3-8 listopada podczas specjalnych nabożeństw o godz. 17.15.
 5. W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia wiernych, Ksiądz Biskup Henryk Tomasik udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym, osobom z objawami infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura itp.), osobom, przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania, które czują wielką obawę przed zarażeniem. Osobom, które korzystają z dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy św. przypominamy o możliwości włączenia się we Mszę św. transmitowaną z naszego kościoła w niedzielę o godz. 8.00, 9.30 i 18.00, w dni powszednie o godz. 18.00 oraz nabożeństwie różańcowym.
 1. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. W czwartek po różańcu będą zbierane książeczki tych dzieci, które uzbierały przynajmniej 16 naklejek do swojej książeczki różańcowej.
 2. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy należących do Duszpasterstwa Dusz Czyścowych i Legionu Maryi.
 3.  W sobotę w katedrze pw. św. Józefa w USA odbędzie się beatyfikacja ks. Michaela McGivneya, założyciela Rycerzy Kolumbów. Transmisja w TV Trwam o godz. 16.00.
 1. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.

10. Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, by pokój i radość gościła w Waszych sercach.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg