Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 18.10.2020

XXIX Niedziela Zwykła 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczynająca Tydzień Misyjny przypomina nam, że każdy chrześcijanin na mocy sakramentu chrztu powołany jest do bezpośredniego zaangażowania się na rzecz głoszenia Ewangelii. Pamiętamy, że nieustannie mamy być światłem dla całej ludzkości w pielgrzymce wiary.
 2. Dziś przez pośrednictwo św. Łukasza patrona pracowników służby zdrowia będziemy modlić się o godz. 17.30 na nabożeństwie różańcowym w intencji lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych.  Pamiętajmy też o nich w naszej modlitwie osobistej zwłaszcza w tym trudnym dla nas czasie.
 3. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie mamy w naszej świątyni, a w czwartek św. Jana Pawła II.
 4. W czwartek 22 października IX Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca – należących do Koła Różańcowego zapraszam w czwartek na godz. 17.00 do dolnego kościoła. Program spotkania w gablotce.
 5. Kończymy dziś o godz. 13.00 koncertem Zespołu Sanctus kolejne Dni Kultury Chrześcijańskiej. Wszystkim zaangażowanym i wspierającym to dzieło składamy nasze serdeczne Bóg zapłać!
 6. Zbliżamy się do dni szczególnej modlitewnej pamięci za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i półroczne. Na stoliku mamy też wyłożone kartki na tzw. wypominki jednorazowe – za te osoby będziemy modlić się w dniach od 2-8 listopada w czasie specjalnych nabożeństw.
 7. Przed nami parafialne wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej. W sumie zgłoszonych mamy 20 osób kandydatów:

-Brydzińska Alina, ul.Słoneczna

-Gdulewicz Maria, ul.Popiełuszki

-Gnojewski Karol, ul.Popiełuszki

-Koral Krystyna, ul.Słoneczna

-Lach Krzysztof, ul.M.Garszwo

-Lasota Paulina, ul.A.Guzala

-Lasota Paweł, ul.A.Guzala

-Łyżwa Teresa, ul. Partyzantów

-Mazur Leszek, ul. Chemiczna

-Michalak Ewelina, ul. Sienkiewicza

-Piaseczny Krzysztof, ul. Małkowskich

-Pośnik Karolina, Januszno

-Pośnik Mariusz, Januszno

-Sałek Marcin, ul. Bohaterów Studzianek

-Skarbek Krystyna, ul. Aleje Lipowe

-Smal Katarzyna, ul. Owocowa

-Trzmielewski Łukasz, ul. Wesoła

-Wierzbicka Lidia, ul. Armii Krajowej

-Wierzbicki Marek, ul. Armii Krajowej

-Wiśniewski Łukasz, ul Leśna

Zgodnie z ustaleniami II Synodu diecezji Radomskiej z listy zgłoszonych kandydatów (uwzględniając wielkość parafii) do Rady Duszpasterskiej wchodzi max. 8 osób, a do Rady Ekonomicznej 5 osób, spośród tych, którzy otrzymają największą ilość głosów. Dodatkowo do rady wchodzą osoby z urzędu (jak pracownicy kościelni, katecheci). Również Ks. Proboszcz może mianować kilku członków rady spoza listy, których liczba musi być mniejsza niż liczba członków rady z wyboru.

       Prosimy ze stolika przy wyjściu z kościoła pobrać karty do głosowania, które będą zbierane w zakrystii w następną niedzielę 25 października do godz. 19.00. 

 1. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z bloku ul. Leśnej 8 i 10.
 2. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, jak też książki o ks. Kard. Stefanie Wyszyńskim – Prymasie Polski w cenie 7 zł.
 3. Wszystkim solenizantom, jubilatom, przeżywającym ważne wydarzenia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkich łask.
 4. Doświadczenie każdej choroby jest dla nas czymś trudnym, zwłaszcza tych, na które nie ma jeszcze lekarstw jak chociażby dotykająca nas pandemia koronawirusa – tym usilniej kierujmy się w stronę Boga. Uczynimy to też na zakończenie Mszy po błogosławieństwie w specjalnej modlitwie i śpiewie suplikacji.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg