Ogłoszenia- 11.10.2020

XXVIII Niedziela Zwykła

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski i swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Z tych środków m.in. fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę życzliwości Parafian.
  2. W dniu wczorajszym rozpoczęliśmy III Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, pod hasłem: Totus Tuus – wezwanie na dziś. Dziś o godz. 12.00 nastąpi otwarcie wystawy: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 i Bitwa Warszawska”, której dokona Prof. Marek Wierzbicki, następnie Msza św. z racji obchodu XX Dnia Papieskiego, a po niej o godz. 13.15 Koncert Papieski – w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów, upamiętniający osobę św. Jana Pawła II.

Do 18 października kolejne wydarzenia, na które już dziś zapraszamy:

-w poniedziałek o godz. 19.00 Koncert organowy Totus Tuus

-we wtorek ostanie w tym roku nabożeństwo Fatimskie

-w środę o godz. 19.00 spektakl: Jezu ufam Tobie, przypominający postać św. Faustyny

-w czwartek film o Kard. Wyszyńskim pt. „Zawód-Prymas Polski”

Najbliższy piątek to Parafialny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Msze św. w dolnym kościele o godz. 6.30 i 9.30, następnie w górnym kościele
o godz. 17.30 Różaniec prowadzony przez Młodzieżowe Koło Żywego Różańca, a o godz. 18.00 Msza św. w 42 rocz. wyboru Karola Wojtyły na papieża. Piątkowy dzień zakończy o godz. 19.00 spektakl: „5 Przypowieści” w wykonaniu Teatru "A".

W sobotę wraz z ks. Biskupem Piotrem Turzyńskim i zespołem ewangelizacyjnym Sanctus zapraszamy młodzież na godz. 19.00 na Apel Młodych.

Przyszła niedziela – to niedziela misyjna, o godz. 13.00 koncertem zespołu Sanctus, zakończymy Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej. Program całych Dni Kultury znajdziemy na plakatach oraz naszej stronie internetowej. Wszystkim zaangażowanym i wspierającym to dzieło składamy nasze serdeczne Bóg zapłać!

1. Zbliżamy się do dni szczególnej modlitewnej pamięci za naszych bliskich zmarłych. W zakrystii i kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne i półroczne. Na stoliku mamy też wyłożone kartki na tzw. wypominki jednorazowe – za te osoby będziemy modlić się w dniach od 2-8 listopada.
  2. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z bloku ul. Leśnej 7 i 9.
  3. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego, gdzie dołączono płytę z filmem „Ziemia Maryi”.
  4.  Wszystkim solenizantom, jubilatom, przeżywającym ważne wydarzenia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i wszelkich łask.