Ogłoszenia-04.10.2020

XXVII Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie różańcowym odprawianym w naszym kościele w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o 17.30.
  2. Już w najbliższą sobotę w naszej parafii rozpoczniemy III Pionkowskie Dni Kultury Chrześcijańskiej, pod hasłem: Totus Tuus – wezwanie na dziś.

Program Dni Kultury na najbliższą sobotę i niedzielę:

-w sobotę na godz. 19.00 zapraszamy do dużej sali parafialnej /wejście od Al. Królewskiej/ na spotkanie, które poprowadzi Prof. Jan Żaryń, pt. „Kardynał Stefan Wyszyński – Prymas Polski i mąż stanu”

-w niedzielę o godz. 12.00 w kościele nastąpi otwarcie wystawy: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1920 i Bitwa Warszawska”, której dokona Prof. Marek Wierzbicki. godz. 12.15 Uroczysta Msza św. z racji obchodu XX Dnia Papieskiego „Totus Tuus” , po Mszy św. Koncert Papieski – w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów, upamiętniający osobę św. Jana Pawła II.

Wszystkim zaangażowanym i wspierającym to dzieło już dziś składamy nasze serdeczne Bóg zapłać!

Program całych Dni Kultury znajdziemy na plakatach oraz na ulotkach, które znajdują się na stolikach przy wyjściu z kościoła. Tam też znajdziemy terminarz spotkań różnych grup działających przy naszej parafii – zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do włączenia się w te wspólnoty – niech one będą ożywieniem i umocnieniem w wierze.

1. KANDYDATÓW NA MINISTRANTÓW, którzy nie mogą uczestniczyć z racji innych zajęć w sobotnich zbiórkach ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE w piątek na godz.16.30.
  2. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania formacyjne w Ruchu Światło-Życie (tzw. Oazie). Oaza pozwala zbliżyć się do Boga, daję możliwość poznania nowych przyjaciół. Terminy spotkań dla poszczególnych grup wiekowych znaleźć można na tablicy ogłoszeniowej i ulotkach leżących na stolikach.
  3. W środę 7 października liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – w tym dniu w czasie Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie różańca dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
  4. Dziękujemy mieszkańcom Sienkiewicza 38 za pomoc w porządkowaniu świątyni i złożoną ofiarę. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z bloku ul. Leśnej 2 i 6.
  5. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
  6.  Solenizantom i jubilatom, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje święta życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.