Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 26.09.2020

XXVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce – dziś w tej intencji Nieszpory o godz. 17.30. Zebrane dziś ofiary do puszek za pośrednictwem Caritas przeznaczone będą na wsparcie potrzebujących uchodźców na wyspie Lesbos, których dotknęła ta tragedia.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III Szkoły Podstawowej przed I komunią św. dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w dużej sali parafialnej – wejście od Al.Królewskiej.
 4. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. Anioły są przejawem obecności Boga w świecie. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.
 5. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału. Nabożeństwa różańcowe będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę o godz. 17.30.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele w czasie Mszy porannej oraz od godz. 17.00-18.30. Dzieciom pierwszokomunijnym oraz odprawiającym I piątki miesiąca przypominamy, że istotą tego nabożeństwa jest przyjęcie w tym dniu komunii św. będąc w stanie łaski uświęcającej, natomiast z sakramentu spowiedzi można skorzystać wcześniej.
 7. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszamy do górnego kościoła na Mszę Świętą o godz. 18.00, po niej nabożeństwo różańcowe, a następnie w dolnym kościele adoracja pierwszosobotnia.
 8. W najbliższą niedzielę w czasie Mszy św. o godz. 8.00 dokonamy poświęcenia sztandaru Koła Żywego Różańca, a później spotkanie formacyjne.
 9. Spotkanie Młodzieżowego Koła Różańcowego rozpoczniemy w najbliższą niedzielę Mszą św. o godz. 9.30, po niej spotkanie formacyjne.
 10. W dniach 10-18 października zapraszamy do udziału w III Pionkowskich Dniach Kultury Chrześcijańskiej przy naszej parafiijuż dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na udział w spektaklach, koncertach, spotkaniach. Szczegółowy program w następną niedzielę.
 11. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku Sienkiewicza 38.
 12.  Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, by pokój i radość gościła w Waszych sercach.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg