Ogłoszenia- 20.09.2020

XXV Niedziela Zwykła

1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Zachęcamy, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Codziennie w godz. 7.00-19.00 zapraszamy na chwile adoracji Najświętszego Sakramentu do dolnego kościoła.  Jest też wiele propozycji duszpasterskich przy naszej parafii: oaza, ministranci, schola, Koło Żywego Różańca, Ruch Rodzin Nazaretańskich,  Oaza Rodzin, Legion Maryi, Duszpasterstwo Dusz Czyścowych… Zapraszam wszystkich chętnych. Terminarz spotkań znajdziemy na naszej stronie internetowej parafiapionki.pl oraz w gablotce i tablicy ogłoszeniowej przy wejściu do kościoła.
  2. Przypominamy, że w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w kościele dolnym Krąg Biblijny w połączeniu z katechezą biblijną czy tematyczną, rozważaniem Pisma Świętego. Zachęcamy do przyniesienia na to spotkanie Pisma Świętego, a dla tych, którzy zapomną będą przygotowane wydrukowane teksty.
  3. W każdy czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkania Katolickiej Grupy AA, osoby które chcą podjąć walkę z chorobą uzależnienia.
  4. Jeszcze dziś możemy zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na stoliku przy wyjściu z kościoła są kartki, gdzie wpisujemy imię, nazwisko i adres kandydata i wrzucamy do stojącej tam urny. Spośród zgłoszonych kandydatów, będzie później przez głosowanie dokonywany wybór członków rady.
  5. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku Sienkiewicza 36.
  6. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 18.00.
  7. Spotkanie dla rodziców dzieci kl. III Szkoły Podstawowej przed I komunią św. w najbliższą niedzielę 27 września po Mszy św. o godz. 11.00.
  8. Osobom, które korzystają z darów za pośrednictwem Caritas, przypominamy, że do końca września należy odebrać nowe skierowania z MOPS-u przy ul. Leśnej 5.
  9. W parafii św. Barbary w najbliższą sobotę (26 września) od godz. 10.00 rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa.
  10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego – tam m.in. rozmowa z autorem książki Życie po śmierci na temat tzw. śmierci klinicznej.
  11. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje zaangażowanie modlitewne, duszpasterskie i materialne wyrażają swoją troskę o naszą wspólnotę parafialną. Dziękujemy też za składane ofiary niedzieli gospodarczej przeznaczone na ogrzewanie, zakup ekogroszku. Mamy dużą powierzchnię kościoła, sal parafialnych -w ubiegłym sezonie grzewczym zostało wypalone prawie 70ton, do czego dochodzą koszty palaczy. Bóg zapłać za każdy rodzaj wsparcia. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.