Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia-13.09.2020

XXIV Niedziela Zwykła 

 1. Dziś trzynasty dzień miesiąca zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Fatimskim z procesją wokół kościoła. Z racji, że dziś też niedziela nabożeństwo rozpoczniemy wyjątkowo o godz. 17.15, po nim Msza św. o godz. 18.00.
 2. Od jutra w naszej parafii chcemy zainaugurować dla dorosłych Krąg Biblijny w połączeniu z katechezą biblijną czy tematyczną, rozważaniem Pisma Świętego. Spotkania te będą odbywały się w poniedziałki w dolnym kościele o godz. 19.00. Zachęcamy również do przyniesienia na to spotkanie Pisma Świętego, a dla tych, którzy zapomną będą przygotowane wydrukowane teksty.
 3. Zapraszamy również do udziału w spotkaniach różnych grup i wspólnot przy naszej parafii:

-dla dorosłych:

Koło Żywego Różańca – I niedziela msc. po Mszy św. o godz. 8.00

Ruch Rodzin Nazaretańskich – wtorek godz. 18.45

Legion Maryi – czwartek godz. 16.30

Apostolstwo Dusz Czyśćcowych – ostatni poniedziałek miesiąca godz. 16.30.

-dla młodzieży i dzieci:

Ministranci – sobota godz. 9.00 nowi kandydaci, godz. 10.00 pozostali ministranci

Oaza – kl. IV-VI piątek godz. 16.00, klasy VII-VIII i Szk.Średnia piątek godz. 19.00

Młodzieżowe Koło Żywego Różańca – I niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 9.30

       Osoby, które przez grę i śpiew chcą chwalić Pana zapraszamy na spotkania i próby scholii: schola dziecięca – sobota godz. 11.00, schola starsza – sobota godz. 18.00.

 1. W każdy czwartek na godz. 19.00 zapraszamy na spotkania Grupy AA, tak osoby chcące podjąć walkę z chorobą uzależnienia, jak też te, które pośrednio dotknięte są tym problemem żyjąc z osobą zmagającą się z uzależnieniem.
 2. Spotkanie formacyjno-modlitewne Wspólnoty Duchowych Niewolników Maryi w najbliższą sobotę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, a po niej adoracja.
 3. Przypominamy, że na stoliku przy wyjściu z kościoła są kartki i urna, gdzie do 20 września możemy jeszcze zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spośród zgłoszonych kandydatów, będzie później przez głosowanie dokonywany wybór członków rady.
 4. Dziękujemy za dekorację i pomoc w sprzątaniu kościoła rodzicom dzieci komunijnych. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy mieszkańców bloku Sienkiewicza 36.
 5. Dzieci komunijne będą przeżywały swój Biały Tydzień, gromadząc się od poniedziałku do piątku włącznie na Mszy św. o godz. 18.00.
 6. Za tydzień III niedziela miesiąca – niedziela gospodarcza – zebrane ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie i zakup ekogroszku.
 7. Informacja od ks. Dziekana: Ks. Dziekan Stanisław Bujnowski jak administrator cmentarza w Pionkach, informuje, że: w związku z trzykrotną prawie podwyżką opłat za śmieci wywożone z naszych cmentarzy aż do Otwocka koło Warszawy, zabrakło już w kasie cmentarnej pieniędzy na dalsze odśmiecanie terenów cmentarnych.

         Z tego powodu wprowadzamy od dziś nową, dodatkową opłatę od każdego pogrzebu, w wysokości 800 zł - jako tzw. "pokładne", wpłacane w kancelarii Parafii św. Barbary. Miejscowy zakład komunalny, EkoPionki,  wprowadził już tę opłatę
w kwietniu bieżącego roku.  Zwracam się z prośbą o ograniczenie ilości ozdób nagrobnych z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych, gdyż szybko stają się śmieciami, a nie mają wpływu na zbawienie naszych bliskich.

                                                                      Ks. Dziekan Stanisław Bujnowski

 1. Osobom, które korzystają z darów za pośrednictwem Caritas, przypominamy, że do końca września należy odebrać nowe skierowanie z MOPS-u przy ul. Leśnej 5.
 2. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 3.  Niech Boże błogosławieństwo będzie umocnieniem dla wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia, by pokój i radość gościła w Waszych sercach.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg