Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia-30.08.2020

XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejsza niedziela to w naszej parafii niedziela dziękczynienia za dary ziemi, pracę rolników, sadowników, ogrodników ale też naszego dziękczynienia Bogu, że te dary ziemi otrzymujemy i służą nam za pożywienie.
 1. W dniu 1 września o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego, na którą zapraszamy Dyrekcję, Nauczycieli, Uczniów Przedszkoli, Szkoły Podstawowej nr 5 i Liceum Ogólnokształcącego. Przed Mszą od godz. 7.45 możliwość spowiedzi. Zadbajmy o to, by nowy rok szkolny rozpocząć w stanie łaski uświęcającej.
 1. We wtorek przypada również 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. W tym dniu na cmentarzu o godz. 17.00 również Msza św. w intencji poległych w obronie ojczyzny i ofiar II wojny światowej.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne powołania do życia kapłańskiego i zakonnego także z naszej wspólnoty parafialnej. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi św. w naszym kościele od godz. 17.00. Pierwszosobotnia Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 18.00 i po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 w dolnym kościele. W czwartek i piątek odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną od godz. 8.30.
 1. W najbliższą niedzielę 6 września II Festyn dla Życia i Rodziny na zakończenie wakacji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00 z poświeceniem przyborów szkolnych dla dzieci, następnie na dużej sali parafialnej przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru z Lublina. Po przedstawieniu na placu parafialnym z zachowaniem zasad sanitarnych rozpoczną się gry i zabawy dla dzieci i rodzin i inne atrakcje z możliwością skorzystania z grilla. Całość spotkania zakończy o godz. 15.00 występ zespołu ludowego Guzowianki. Zapraszamy!
 1. Próba dzieci przed I komunią św. w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00
 1. W ostatnim czasie byliśmy świadkami zewnętrznych prac przy naszym kościele – to nie prace archeologiczne, ale prace nad ulepszeniem i poprawą efektywności ogrzewania w naszym kościele, tym bardziej, że w sezonie grzewczym koszt ogrzewania z utrzymaniem pracowników to ponad 95tys. Dlatego dziękujemy wszystkim za wsparcie i okazywaną pomoc w tym przygotowaniu do okresu grzewczego. Bóg zapłać!
 1. Zapraszamy wraz z Legionem Maryi na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dn. 12 września (sobota), koszt 50zł. Zapisy wraz z wpłatą do 1 września.
 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 24 i złożoną ofiarę. Dziękujemy też mieszkańcom Januszna na czele z Panią Sołtys za przygotowanie wieńca dożynkowego. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Sienkiewicza 32 i 34.
 1. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.

11.Przypominamy, że od najbliższego wtorku wychodzimy z trybu wakacyjnego i  wracamy do stałego porządku Mszy św. i godzin kancelaryjnych.

12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad Wami każdego dnia. 

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg