Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia-16.08.2020

XX Niedziela Zwykła

 1. Trwa sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa, narkomanii, demoralizacji czy uzależnieniu od urządzeń elektronicznych i Internetu.
 2. Komitet Inicjatywy Ustawodawczej zaprasza nas do złożenia podpisu pod projektem obywatelskim: „Tak dla rodziny, nie dla gender”. Będzie to można uczynić dzisiaj przed kościołem.
 3. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 4. Zapisanym na pielgrzymkę do Fatimy przypominamy o konieczności odbioru nowych umów i dostarczeniu ich do końca sierpnia. Rok 2021 będzie w kościele przezywany jako rok św. Jakuba. Obok sanktuarium Matki Bożej  w Fatimie będziemy również w Santiago de  Compostela gdzie znajdują się relikwie św. Jakuba Apostoła. Są jeszcze wolne miejsca na ta pielgrzymkę. Termin to 17-24 kwietnia. Program znajdziemy na stronie internetowej i w gablotce oraz w kancelarii parafialnej.
 5. APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI Abp Stanislawa Gadeckiego: 4 sierpnia br. cały świat obiegły wstrząsające relacje z Bejrutu, w którym doszło do potężnej eksplozji materiałów wybuchowych. Wydarzenie okazało się tragiczne w skutkach, a skala zniszczeń – porażająca. 150 ofiar śmiertelnych (a liczba ciągle wzrasta), ponad 5tys. rannych i szkody materialne opiewające na miliardy dolarów. Cierpiący mieszkańcy Bejrutu potrzebują naszej modlitwy oraz wsparcia materialnego. Jako Kościół w Polsce uruchomiliśmy natychmiast dostępne środki pomocowe za pośrednictwem Caritas Polska. Ale również dzisiejsza zbiórka do puszek prowadzona przed kościołami za pośrednictwem Caritas Polska, zostanie przekazana na rzecz poszkodowanych. Dziękuję już dziś wszystkim, którzy solidarnie i dobrodusznie wesprą ofiary wydarzeń w Bejrucie.
 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 10 i 12. W sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Sienkiewicza 14.
 2. W dniu 30 sierpnia (niedziela) na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy chcieli dziękować za tegoroczne zbiory rolników, sadowników, ogrodników. Już dzień wcześniej tj. 29 sierpnia prosimy o przyniesienie dożynkowego wieńca oraz symbolicznego kosza z owocami i warzywami. Tradycyjnie o przygotowanie tego dnia dziękczynienia prosimy mieszkańców Januszna, już dziś dziękując im za zaangażowanie.
 3. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg