Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 02.08.2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. Modlimy się za tych, którzy oddali życie w obronie naszej ojczyzny. Ale też włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
2. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.30 i 19.00.
3. Ważną formą wyznania naszej wiary jest udział w pielgrzymowaniu. Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy, dyskusji i ofiary. To „rekolekcje w drodze”. Ze względu na panującą epidemię, a co za tym idzie problemy organizacyjne i noclegowe nie będzie możliwy w tym roku liczny fizyczny udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Dlatego też podejmiemy w dniach 6-13 sierpnia (kiedy co roku odbywała się Pielgrzymka na Jasną Górę) udział w pielgrzymce duchowej przy naszej parafii. Duchowa Pielgrzymka to:
-1)indywidualne podjęcie adoracji Najświętszego Sakramentu (można to uczynić każdego dnia w naszej kaplicy adoracji w godz. 7.00 -19.00 ), Godzinki, modlitwa Anioł Pański i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
-2)część wspólnotowa o godz. 19.00 Msza św. z homilią, a po niej nabożeństwo różańcowe z konferencją i Apel Jasnogórski kończący o godz. 21 modlitewne czuwanie. W czasie pielgrzymki będziemy również w dni powszednie o godz. 7.00  w dolnym kościele śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMPanny -w tym czasie też możliwość spowiedzi. Zapisy do udziału w Duchowej Pielgrzymce na Jasną Górę od dziś do 6 sierpnia w zakrystii i kancelarii. Uroczyste rozpoczęcie Pielgrzymki Duchowej Mszą św. 6 sierpnia tj. w czwartek o godz. 19.00.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele. Odwiedziny chorych i seniorów z naszej wspólnoty parafialnej w czwartek i piątek od godz. 8.30. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź pierwszopiątkowa w kościele od godz. 18.30.
5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 6. Na najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Sienkiewicza 10 i 12.
6. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg