Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 26.07.2020

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Chcąc osiągnąć jakiś cel, musimy dokonać wyboru wartości, na której nam zależy. O tym mówią czytania dzisiejszej niedzieli. Co jest skarbem, najcenniejszą perłą naszego życia, którą chcemy zdobyć? Królestwo Boże jest warte zaryzykowania. Ono dla nas powinno być najważniejsze. Aby zdobyć ten skarb, potrzebujemy daru mądrości Bożej, o którą prośmy Pana Boga w modlitwie, jak Salomon. O taką mądrość serca będziemy prosili podczas Nieszporów dziś o godz. 18.30.
 2. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 19.00, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie wrócą do domu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 19.00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00 w dolnym kościele.
 4. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
 5. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 8. Na najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Sienkiewicza 6.
 6. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego.
 7. W dn. 6-13 sierpnia odbywała się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku ze względu na panującą epidemię zapraszamy do włączenia się w duchowe pielgrzymowanie. Program podamy w przyszłą niedzielę.
 8. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących na zakończenie Mszy św. pobłogosławimy pojazdy. Najpierw te pojazdy, które są przed kościołem następnie te, które są na parkingu od strony dzwonnicy. Ofiary składane do puszki są przeznaczone na „MIVA Polska” wspierającą zakup środków transportu dla misjonarzy z Afryki.

W warunkach misyjnych dostęp wiernych do Eucharystii zapewniają środki transportu w rękach misjonarzy, czy to samochody czy motocykle, łodzie motorowe i barki, quady. Umożliwiają one dojazdy do wielu odległych stacji misyjnych i punktów duszpasterskich, gdzie sprawowana jest Msza św. Chociaż ograniczenia możliwości gromadzenia wiernych na Eucharystii bardzo mocno dotknęły tereny misyjne w czasie pandemii, to misjonarze nie zaprzestali służyć chorym i potrzebującym. Dzięki pojazdom dostarczali i dalej dostarczają pomoc i paczki żywnościowe do odległych osad i wiosek, dowożą leki dla chorych. Pojazdy zakupione z pomocą MIVA Polska w ten sposób ratują życie wielu ludzi. Tym bardziej dziękujemy wszystkim za materialne wsparcie przeznaczone na rzecz misji i misjonarzy. Polecajmy teraz w naszych modlitwach wszystkich kierowców i podróżujących.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg