Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
*** LIPIEC I SIERPIEŃ O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 19.07.2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.
 1. Dziś o godz. 18.30 będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła o siłę w walce z pokusami i grzechami dla nas i całej naszej ojczyzny.
 1. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła i Męczennika, który w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Przez jego wstawiennictwo prosimy o łaskę niezachwianej wiary dla nas.
 1. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego, w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
 1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 6. Na najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Sienkiewicza 8.
 1. Przypominamy, że ze względów sanitarno-epidemiologicznych, a także w trosce o siebie i innych w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (nie dotyczy on osób, którym na to nie pozwala stan zdrowia).
 1. Osoby, które w ubiegłym roku zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o odbiór nowych umów i ich zwrot po podpisaniu do 15 sierpnia. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na tą pielgrzymkę. Nowy termin to 17-24 kwietnia 2021r. Program znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.
 1. Na czas wakacji polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.
 2. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg