Ogłoszenia- 19.07.2020

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.
  1. Dziś o godz. 18.30 będziemy się modlić przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła o siłę w walce z pokusami i grzechami dla nas i całej naszej ojczyzny.
  1. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła i Męczennika, który w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Przez jego wstawiennictwo prosimy o łaskę niezachwianej wiary dla nas.
  1. Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji wspomnienia tego Świętego, w niedzielę 26 lipca po każdej Mszy św. pobłogosławimy nasze pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.
  1. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu kościoła mieszkańcom Sienkiewicza 6. Na najbliższą sobotę od godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu kościoła prosimy wierzące rodziny z bloku Sienkiewicza 8.
  1. Przypominamy, że ze względów sanitarno-epidemiologicznych, a także w trosce o siebie i innych w kościele obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa (nie dotyczy on osób, którym na to nie pozwala stan zdrowia).
  1. Osoby, które w ubiegłym roku zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o odbiór nowych umów i ich zwrot po podpisaniu do 15 sierpnia. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na tą pielgrzymkę. Nowy termin to 17-24 kwietnia 2021r. Program znajdziemy w gablotce oraz na naszej stronie internetowej.
  1. Na czas wakacji polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.
  2. Ofiarodawców i dobrodziejów naszej parafii jak też wszystkich parafian i sympatyków powierzamy opiece Matki Bożej, a tym, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.