Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 03.05.2020

IV NEDZIELA WIELKANOCNA – 3 maja 2020r.

1.Komunikat Biskupa Radomskiego

Drodzy Siostry i Bracia

Chrześcijaństwo – to przede wszystkim Jezus Chrystus ze swoją Męką, Krzyżem, Śmiercią i Zmartwychwstaniem. Te zbawcze wydarzenia ukazują prawdę
o Bożym Miłosierdziu i nadziei nowego życia. Prawdziwy chrześcijanin przyjmuje te prawdy z wiarą i wdzięcznością. Bardzo ważnym znakiem tej wiary i wdzięczności wobec Pana Boga jest troska o pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem. Przez modlitwę i życie sakramentalne ożywiamy i pogłębiamy naszą wiarę i miłość. Naturalną formą podtrzymywania życia fizycznego jest oddychanie i przyjmowanie pokarmów. Znakiem troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w Eucharystii.

To właśnie dlatego II Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”. Natomiast III Przykazanie Kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.

Drodzy Siostry i Bracia! Okres Wielkanocny trwa. Zapraszam do wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale. W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi nas na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

X Henryk Tomasik

 1. Słyszymy w świecie i w naszej ojczyźnie słowa o odmrażaniu gospodarki, znoszeniu restrykcji, otwieraniu galerii handlowych, uczeniu się życia w nowej sytuacji, która dotyka każdego z nas. Ale też z licznych rozmów z Wami, zdajemy sobie sprawę z tej ludzkiej tęsknoty za żywym spotkaniem z Chrystusem w kościele. Cieszymy się, że wypełniając obowiązek świętowania dnia Pańskiego wiele osób  w swoich domach łączy się z nami we wspólnej modlitwie, Mszy św. przez internet, korzystając w tym czasie z dyspensy od udziału we Mszy św. w kościele spowodowanej epidemią. Tym bardziej cieszy fakt powolnego zapełniania się kościoła –odmrażania kościoła- by i na tym miejscu, w świątyni ufnie prosić Boga, aby On pomógł nam przezwyciężyć niepewność, dał łaskę zdrowia i przyniósł wyzwolenie od pandemii. Przy zachowaniu obowiązujących norm, w naszej świątyni może być blisko 100os.Jednocześnie przypominamy o obowiązujących wymaganiach sanitarnych tj. zachowaniu bezpiecznej odległości i zasłonięciu ust i nosa.

   Zachęceni słowami komunikatu ks. Biskupa Henryka, zapraszamy Was do skorzystania z sakramentów świętych, zwłaszcza sakramentu pokuty i eucharystii (Mszy św.), włączenia się w nabożeństwa majowe czy wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w naszym kościele: w czasie każdej Mszy św. oraz nabożeństwa majowego.

 1. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 18.30, a niedzielę i uroczystości o godz. 17.30. Również w dni powszednie od poniedziałku do soboty przez cały maj w godz. 19.00-21.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie to adoracja w ciszy, niekiedy w części prowadzona przez różne osoby czy grupy, zakończona zazwyczaj modlitwą różańcową o godz. 20.30. W najbliższy piątek od godz. 19.30 adoracja w intencji młodzieży, prowadzona przez młodzież.
 1. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 13 i 15.
 2. Zachęcamy do nabycia Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł, oraz bezpłatnie miesięcznik Dobre Nowiny i Columbia.
 3. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię – zakupienie nowych obrusów maryjnych przez osoby z Legionu Maryi i KŻR oraz wszystkim, którzy pomagali w tym czasie w sprawach gospodarczych i dekoracji kościoła, za liturgiczna asystę w dniu odpustu - dziękujemy dk.Karolowi, p.Kościelnemu i p.Organiście, ministrantom, scholii – Bóg zapłać!
 4. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg