Ogłoszenia- 26.04.2020

III NEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś w III niedzielę Wielkanocy rozpoczynamy Tydzień Biblijny – niech ten czas będzie dla nas zachętą do częstego osobistego czy rodzinnego sięgania do kart Pisma Świętego. 2.Dziś o godz. 17.30 Nieszpory połączone z czytaniem i rozważaniem fragmentu Ewangelii wg. św. Mateusza, do czego zachęca nas tegoroczny Tydzień Biblijny.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej będzie w kościele w godzinach: 17.00-18.30. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30. Ze względu na przeżywany czas epidemii, jeżeli są jakieś obawy by ksiądz przyszedł do domu chorego, prosimy o taką informację telefonicznie lub w zakrystii czy kancelarii. Także można zgłaszać osoby chore, które do tej pory nie korzystały z posługi sakramentalnej z racji I piątku miesiąca.
  3. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedzielę i uroczystości o godz. 17.30. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i o przydrożne kapliczki.
  4. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja (w piątek), będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym. W tym dniu zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu przeżywaną wraz ze św. Józefem od godz. 19.00-21.00. Natomiast 2 maja, w I sobotę miesiąca Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 18.00, a po niej tradycyjnie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
  5. W tym tygodniu obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Ponieważ w tym roku dzień 3 maja przypada w niedzielę okresu Wielkanocy, uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego w całym kościele na sobotę, 2 maja.  W tym też dniu – 2 maja - będziemy przeżywać naszą uroczystość odpustową. Msze Święte tego dnia w naszym kościele będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Szczególnie zapraszamy w sobotę na sumę odpustową na godz. 12.15. Podczas liturgii ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
  6. W niedzielę 3 maja –niedziela Dobrego Pasterza– modlimy się za powołanych oraz o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Tego też dnia z  racji 229 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlić w intencji ojczyzny. Nie zapomnijmy też w tych dniach o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych, ale też i miłość do własnej ojczyzny.
  7. W tym czasie wiele rodzin i osób prywatnych złożyło ofiarę na konto bankowe parafii – Bóg zapłać. Dziękujemy także za ofiary składane na tacę, w kopertach, do puszki oraz wszelkie prace dla parafii i ofiarowane modlitwy. Również ofiary za zamówione Msze święte -o co jesteśmy pytani telefonicznie- można przelać na konto parafialne, z podaniem w tytule przelewu: dnia, godziny i intencji Mszy św.
  8. Przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Niech ta radość promieniuje na nasze życie. Niech towarzyszy też wszystkim dobrodziejom, sympatykom naszej parafii. Tym, którzy przeżywają swoje jubileusze, imieniny czy urodziny, życzymy błogosławieństwa Bożego, zdrowia i pogody ducha na każdy dzień.