Ogłoszenia- 19.04.2020

II NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Napełnieni paschalną radością, mamy głosić i uobecniać miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. W tym czasie przeżywania walki z pandemią koronawirusa dziękując wszystkim służbą za ich wysiłek i pracę, podejmijmy i my modlitwę i dzieła miłosierdzia w służbie drugiemu człowiekowi.
  3. W czwartek, 23 kwietnia, będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, natomiast w sobotę, 25 kwietnia, święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się też modlić o to, aby nikomu na świecie nie brakowało chleba.
  4. Od jutra zostaje zniesiona część restrykcji związanych z sytuacją epidemii. Patrząc na wielkość naszej świątyni we Mszy i nabożeństwach może uczestniczyć 75 os. i 6 os. w kaplicy. Starajmy się siadać pojedynczo, co druga ławka lub na wystawionych krzesełkach. Zasada pojedynczego siadania nie dotyczy małżeństw czy osób mieszkających ze sobą na stałe. Pamiętajmy jednak o obowiązku zakrywania ust i nosa.
  5. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
  6. Został przesunięty termin komunii św. na niedzielę 13 września.
  7. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o kontakt z biurem Orlando Travel lub z nami w związku z przesunięciem terminu na następny rok i wydaniem vouchera. Z chwilą kiedy sytuacja epidemii bardziej uspokoi się, ustalimy zgodnie z sugestią pracownika biura i opiekunki naszej pielgrzymki termin spotkania w naszej parafii. Jeżeli są osoby, które chcą zrezygnować lub ryzykować własnym zdrowiem i lecieć w tym roku w terminie majowym jest to możliwe. W tym wypadku proszę kontaktować się bezpośrednio z biurem i zgodnie z umową dokonać wpłaty ostatniej raty za pielgrzymkę.
  8. W dniach 21,22,23 kwietnia od godz. 8.00-14.00 przy ul. Piłsudskiego 25 będą potrzebującym wydawane dary z Banku Żywności. Jednocześnie przypominamy, iż osoby korzystające z pomocy żywnościowej mają obowiązek dostosowania się do wymagań sanitarnych m.in. zachowania bezpiecznej odległości i zasłonięcia ust i nosa.
  9. Wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy modlitewnej pamięci. Prośmy też na zakończenie Mszy św. odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencji wszystkich Parafian, Sympatyków, łączących się z nami na modlitwie przez internet oraz prośmy o ustanie epidemii i łaskę zdrowia.