Ogłoszenia- 05.04.2020

Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień Zmartwychwstania Pańskiego.
  2. Zgodnie z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia, Sanepidu i władz kościelnych tegoroczna liturgia Triduum Paschalnego jest bardzo ograniczona, nie ma też w kościołach poświęcenia pokarmów wielkanocnych w Wielką Sobotę, rozpalenia ognia w Wielką Sobotę, czy procesji rezurekcyjnej. Także udział w liturgii Wielkiego Czwartku, Piątku i Wigilii Paschalnej będzie bez udziału wiernych. Kościół na ten czas będzie zamknięty. Taki czas przeżywania Triduum jest trudny i bolesny dla nas kapłanów i wielu z Was, ale wymaga to posłuszeństwa od każdego z nas i respektowania zasad ustalonych dla naszego bezpieczeństwa. Ich przestrzeganie to wyraz troski o swoje zdrowie i życie do czego zobowiązują nas też V Przykazania Boże.
  3. Intencje Mszy św. z Wielkiego Czwartku i Wielkiej Soboty zostały w większości przesunięte na Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny. Bardzo prosimy o sprawdzenie wykazu Intencji Mszy św.
  4. Jednocześnie informujemy, że od minionej środy wszystkie Msze św. i nabożeństwa z naszej świątyni są i będą transmitowane przez internet na naszej stronie parafialnej www.parafiapionki.pl. Za pomoc i wsparcie dziękujemy tym wszystkim, którzy materialnie włączyli się w to dzieło, władzom naszego Miasta i firmie Bionet, która doprowadziła internet do kościoła.
  5. Liturgia Wielkiego Czwartku – Mszy Wieczerzy Pańskiej oraz Liturgia Męki Pańskiej w piątek rozpocznie się o godz. 18.00. Natomiast Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godz. 20.00. Adoracja indywidualna przy Grobie Pańskim w piątek do godz. 22.00, a w sobotę w godz. 8.00-15.00.
  6. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dn. 24 marca 2020r. -o ile nic nie ulegnie zmianie- od Niedzieli Zmartwychwstania może uczestniczyć we Mszy św. do 50 osób. Chcąc umożliwić udział jak największej ilości wiernych w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. 12 i 13 kwietnia będziemy sprawować jednocześnie w trzech miejscach tj. w kościele głównym, w kościele dolnym oraz o godz. 9.30, 11.00 i 12.15 w dużej sali parafialnej, do której wchodzimy od Alei Królewskiej. Są jeszcze wolne intencje na te dodatkowe Msze św. Kto może bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu i posprzątaniu tych miejsc w najbliższą środę od godz. 14.00 (chodzi o pomoc w rozstawieniu ołtarza polowego, krzeseł na dużej sali parafialnej, sprzątaniu kościoła i sali).
  1. Kto chciałby jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty – spowiedź od poniedziałku do środy w godz. 16.00-17.30. Przypominamy, że według obowiązującego prawa kościelnego, czas na spełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej, tj. do 7 czerwca br.
  2. Sprawy kancelaryjne załatwiamy w godzinach otwarcia od poniedziałku do śrowy włącznie. Od Wielkiego Czwartku kancelaria nieczynna!

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Modlitwą ogarniamy wszystkich chorych zwłaszcza walczących z epidemią, polecając w modlitwie lekarzy, służby medyczne i sanitarne, policjantów, wojsko tych, którzy jakąkolwiek pomocą służą drugiemu człowiekowi.