Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 29.03.2020

V Niedziela Wielkiego Postu

  1. Okres Wielkiego Postu zawsze był dla nas czasem pokuty i nawrócenia. A wezwanie to w kontekście trudnych wydarzeń, które wstrząsają światem, nabiera jeszcze większego znaczenia. Trwa epidemia i trwa można powiedzieć światowe zamyślenie – nietypowe rekolekcje.
  2. Do tej pory spowiedź parafialna odbywała się w czasie rekolekcji z udziałem księży z dekanatu. W tym roku – z oczywistych względów – taka forma spowiedzi nie będzie możliwa. Nie znaczy to jednak, że rezygnujemy ze spowiedzi wielkanocnej. W tym tygodniu – od poniedziałku do piątku od godz. 9.00-21.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i czas na indywidualną modlitwę. Również od poniedziałku do piątku w czasie każdej Mszy św. oraz dodatkowo w godz. 9.00-10.00 i od 19.00-21.00 będzie możliwość spowiedzi świętej w naszym kościele. Konfesjonały są zabezpieczone dodatkową folią, która jest wymieniana każdego dnia, ale też dla większego własnego zabezpieczenia można na czas spowiedzi wyposażyć się w maseczkę ochronną. Dodatkowo w tym tygodniu na rozmowę czy spowiedź będzie można umówić się na konkretną godzinę, dzwoniąc na numer parafialny. Msze św. w tych dniach o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

 

Program PARAFIALNYCH DNI MODLITWY:

Poniedziałek – Piątek (30 marca – 3 kwietnia)

6.30 Msza święta

8.00 Msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do godz. 18.00

18.00 Msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do godz. 21.00

20.20 Nabożeństwo przebłagalne o ustanie epidemii, modlitwa Różańcowa

21.00 Apel Jasnogórski

Wystawienie Najświętszego Sakramentu w godz. 9.00 – 21.00

Spowiedź w kościele w godz. 9.00-10.00 oraz 19.00-21.00.

Sobota (4 kwietnia)

6.30 Msza święta

18.00 Msza święta, wystawienie Najświętszego Sakramentu (w czasie adoracji możliwość spowiedzi od godz. 19.00-21.00)

20.20 Nabożeństwo przebłagalne o ustanie epidemii, modlitwa Różańcowa

21.00 Apel Jasnogórski

 

3.W tym tygodniu od poniedziałku do piątku zmienia się układ Mszy św. Jest to też związane z ograniczeniami co do ilości osób tj. 5 osób mogących uczestniczyć we Mszy św. Sytuacja jest nadzwyczajna i trudna dla wielu osób także nas kapłanów, oraz wielu parafian, tym bardziej prosimy, by we Mszy św. uczestniczyły po 2 osoby z rodziny, która zamówiła intencje. Osoby, które zamówiły Msze św. zwłaszcza w czwartek i piątek prosimy o zapoznanie się ze zmianami w gablotce. Są jeszcze wolne intencje w środę, piątek i w niedzielę w dolnym kościele.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa i adoracji w godz. 19.00-21.00.

5.Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30. W związku z czasem epidemii chorych prosimy zgłaszać w kancelarii bądź telefonicznie, także tych chorych, do których ksiądz udaje się każdego miesiąca z racji I piątku.

6.W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski, a zwłaszcza w tym czasie prośmy przez Jego wstawiennictwo o ustanie epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych. Ufamy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w naszym kościele.

7.Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.

8.Dziękujemy za wszelkie ofiary składane w tym czasie – ofiary na kwiaty do dekoracji grobu Pańskiego składane do puszki czy też przesyłane na nasze konto na potrzeby parafii. Konto parafii - PEKAO O. w Radomiu ul. Tadeusza Kościuszki 2 – 07 1240 5703 1111 0010 8478 6633 podane jest również na stronie internetowej naszej parafii.

9. Dziękujemy wszystkim za wszelką pracę i pomoc materialną w realizacji dzieła podjęcia transmisji Mszy i nabożeństw z naszego kościoła. Dziś transmisja Mszy o godz. 9.30. Ufamy, że już od środy będziemy mogli realizować transmisje w szerszym zakresie z naszego kościoła. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg