Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 22.03.2020

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 

 

 1. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. W tym trudnym czasie jaki przeżywamy na świecie
  i w naszym kraju potrzeba nam tej ludzkiej solidarności, ale też wołania o łaskę wiary i Bożą pomoc w tym trudnych chwilach – w intencji ustania epidemii, łaskę zdrowia dla chorych i dar mądrości dla lekarzy i farmaceutów. Wiemy, że musimy zachować tę ludzką ostrożność nie narażając życia swojego i innych – ale niech to będzie też czas indywidualnej i rodzinnej modlitwy także poprzez łączność przez TV czy internet, włączenia się w przeżywanie niedzielnej Mszy św.
 2. Czas Wielkiego Postu związany jest z powracaniem do korzeni wiary poprzez udział w rekolekcjach. Niestety obecna sytuacja sprawia, że nie można organizować takich rekolekcji ani zbiorowej spowiedzi parafialnej, która odbywała się jednego dnia z udziałem księży z dekanatu. Zachęcam do udziału w rekolekcjach poprzez TV – w tym tygodniu takie rekolekcje będą transmitowane na TVP3 w paśmie ogólnopolskim od środy do piątku od godz. 20.40. Od następnego tygodnia w dni powszednie przez kilka godzin będzie możliwość podjęcia indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, w naszej świątyni w czasie której będziemy mogli skorzystać z sakramentu pokuty. O szczegółach poinformujemy w najbliższą niedzielę.
 3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, którą będziemy przeżywali w najbliższą środę jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją 9-miesięczną nowennę. Zainteresowani przy wyjściu z kościoła mogą zabrać specjalnie przygotowaną gazetkę, zawierającą potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji. Przystąpienie do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w naszym kościele odbędzie się w środę podczas Mszy Świętej o godz. 6.30, 9.30 i 18.00. Osoby pragnące podjąć te zobowiązania przynoszą odciętą z tej gazetki deklarację podjęcia takiej modlitwy. Taką deklarację będzie można też złożyć tego dnia pomiędzy Mszami w przedsionku kościoła i składają w koszyku. Zachęcam też do lektury książeczki o Bożym Miłosierdziu, która znajduje się przy wyjściu z kościoła.  
 1. Bóg zapłać za troskę o naszą świątynię. W ostatnim czasie zakupiliśmy kolejne 10ton ekogroszku na kwotę ponad 8tys. Tym bardziej dziękujemy za wsparcie materialne w tym czasie, także ofiary indywidualne i przesyłane na konto parafialne. Zarówno dziś jak i w następną niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 będą jednocześnie sprawowane w dwóch miejscach tj. w kościele górnym jak i dolnym. Intencje znajdziemy w gablotce parafialnej. Bliższe informacje na stronie parafialnej – www.parafiapionki.pl
 2. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 10 i 12.

6. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie wszystkich parafian.

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg