Ogłoszenia- 01.03.2020

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”.
  2. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 17.00 odprawiamy Drogę krzyżową dla dzieci, a o godz. 18.30 Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Natomiast w niedziele o godz. 17.30 Gorzkie żale z rozważaniem na temat przykazań kościelnych. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa w naszej świątyni od godz. 17.00. W sobotę podczas Mszy św. o godz. 18.00 powierzymy naszą wspólnotę Niepokalanemu Sercu Maryi – najlepszej z Matek. W tym dniu adoracja Najświętszego sakramentu do godz. 21.00.
  5. Spowiedź w domach chorych w czwartek i piątek od godz. 8.30.
  6. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie w dużej sali parafialnej dla rodziców dzieci, które będą przeżywały rocznicę komunii św.
  7. W najbliższą środę na godz. 18.45 do salki parafialnej zapraszamy trójki klasowe rodziców kandydatów do bierzmowania.
  8. Dziękujemy zaangażowanym z Al.Lipowych 2 i 4 w porządkowanie naszej świątyni. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu prosimy wierzące rodziny z Alei Lipowych 5 i 7.
  9. W tym roku 7 czerwca w Warszawie będziemy przeżywać beatyfikację ks. kard Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski – osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w kancelarii parafialnej celem rezerwacji wejściówek. Chcemy też zorganizować wspólny wyjazd autokarowy. Zachęcamy też do zakupienia Gościa Niedzielnego – dzisiejsze wydanie rozpoczyna cykl artykułów poświęconych osobie kard. Wyszyńskiego.
  10. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie dk. Karola Dobrasiewicza, który rozpoczyna czas praktyki, przygotowania przed święceniami kapłańskimi, ale też duszpasterskiej pomocy w naszej parafii przez najbliższe miesiące.

11. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia. Szczęść Boże!