Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 23.02.2020

VII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do tej szczególnej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. W tej intencji modlimy się dziś na nabożeństwie o godz. 17.30.
 2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 6.30, 9.30 i 18.00. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 1. W Popielec obowiązuje post ścisły osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też,
  że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
 2. W Środę Popielcową, która rozpoczyna czas Wielkiego Postu podczas Mszy św. o godz. 18.00 dokonamy poświecenia nowych stacji Drogi Krzyżowej, które już wiszą na ścianie naszej świątyni, które były przygotowywane od kwietnia 2019. Są one darem naszych parafian Bożeny i Kazimierza Wąsiel. Już dziś dziękujemy za ten wielki dar serca.
 3. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 17.00 dla dzieci, a o godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.30.
 4. Najbliższy piątek to dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich we wszystkich środowiskach i miejscach, szczególnie zaś we wspólnotach kościelnych. W tej intencji będziemy się modlić w czasie Mszy św. o godz. 18.00 oraz ofiarujemy Drogę krzyżową o godz. 18.30.
 5. Dziękujemy zaangażowanym z Al.Lipowych 1,3,3a w porządkowanie naszej świątyni
  i złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców z Alei Lipowych 2 i 4.
 6. Rocznica komunii św. uczniów kl. IV odbędzie się 9 kwietnia – w związku z tym na najbliższą niedziele 1 marca po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne rodziców tych dzieci.
 7. Zakończył się czas ferii zimowych. Dzieci i młodzież zapraszamy na spotkania grup parafialnych:

-oaza kl.IV-VI: piątek godz. 16.00; kl.VII-VIII i młodzież Szkół Średnich: piątek godz. 19.00

-kandydaci na ministrantów: sobota godz. 9.00, ministranci: sobota godz. 10.00

-schola dziecięca: sobota godz. 11.00

Rozpoczynamy też zapisy na oazy wakacyjne – terminarz i turnusy w zależności od wieku dzieci i młodzieży w gablotce i na stronie internetowej w zakładce „wyjazdy”.

 1. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.

11. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie wszystkich parafian.  

 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg