Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 09.02.2020

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 lutego 2020r.

 1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
 2. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
 3. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali o godz. 18.00 Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.
 4. Jutro wyjazd na obóz zimowy dla młodzieży – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 6.30, po Eucharystii pakowanie i około godz. 7.30 wyruszamy w kierunku Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Zakopanego.
 5. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Mickiewicza 35,37,39
 6. Kolejna niedziela to III niedziela miesiąca – taca gospodarcza. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary składane na utrzymanie i różne prace w naszej parafii i świątyni.
 7. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.15 będziemy się modlili za ks. Daniela z racji imienin. Już dziś polecamy go naszym modlitwom.
 8. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 9. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusz życia małżeńskiego, życzę, by czerpiąc siły do codziennego życia ze spotkania z Chrystusem na modlitwie doświadczali przemieniającej mocy Chrystusa. Niech Jezus Chrystus obdarza Was potrzebnymi łaskami, a i dzisiejsze spotkania rodzinne czy w gronie znajomych, bliskich niech będą czasem pogodnym i serdecznym. Szczęść Boże!
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg