Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 02.02.2020

Święto Ofiarowania Pańskiego

 1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej  i pierwszopiątkowym nabożeństwie.
 3. Spowiedź w domach chorych w I czwartek i I piątek miesiąca od godz. 8.30. Osoby chore, które nie były do tej pory zgłaszane, prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
 4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o dokonanie wpłaty II części zaliczki.
 5. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Mickiewicza 41.
 6. Od jutra Msze Święte w ciągu tygodnia w kościele górnym. 
 7. Za tydzień rozpoczynamy ferie zimowe. Pamiętajmy w tym czasie wypoczynku o chrześcijańskiej codziennej modlitwie oraz uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii. W czasie ferii podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie także losowanie Misia Hieronima.   
 8. Dziś wieczorem o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn pragnących włączyc sie w posługe w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza. 
 9. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 10. W minionym tygodniu w naszej światyni znaleziono element biżuterii- jeśli ktoś zgubił proszony jest o zgłoszenie się do zakrystii.
 11. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
 • dr.jpg
 • ekai_tonalne2.jpg
 • episkopat.jpg
 • gosc-niedzielny2.jpg
 • plus2.jpg