***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

Ogłoszenia- 02.02.2020

Święto Ofiarowania Pańskiego

1. W dzisiejszą niedzielę, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa – Światłość świata. Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek, dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać od godz. 17.00. Wszystkich parafian zachęcam do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej  i pierwszopiątkowym nabożeństwie.
  3. Spowiedź w domach chorych w I czwartek i I piątek miesiąca od godz. 8.30. Osoby chore, które nie były do tej pory zgłaszane, prosimy zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
  4. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o dokonanie wpłaty II części zaliczki.
  5. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Mickiewicza 41.
  6. Od jutra Msze Święte w ciągu tygodnia w kościele górnym.
  7. Za tydzień rozpoczynamy ferie zimowe. Pamiętajmy w tym czasie wypoczynku o chrześcijańskiej codziennej modlitwie oraz uczestnictwie w niedzielnej Eucharystii. W czasie ferii podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie także losowanie Misia Hieronima.
  8. Dziś wieczorem o godz. 19.00 odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla mężczyzn pragnących włączyc sie w posługe w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza.
  9. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
  10. W minionym tygodniu w naszej światyni znaleziono element biżuterii- jeśli ktoś zgubił proszony jest o zgłoszenie się do zakrystii.
  11. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.