Ogłoszenia- 26.01.2020

III Niedziela Zwykła

1. Dziś o godz. 17.30 oraz podczas Mszy św. wieczornej wystąpią uczniowie i nauczyciele Szkoły Muzycznej w Pionkach - zapraszamy do udziału i wysłuchania koncertu kolęd w tym niecodziennym wykonaniu.
  2. Spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy św. o godz. 11.00  w sali parafialnej wejście od Al. Królewskiej.
  3. Jutro w czasie Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie peregrynacji obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan w naszej parafii. Przez pośrednictwo Matki Bożej powierzajmy prześladowanych chrześcijan na całym świecie z zwłaszcza na Bliskim Wschodzie, zapraszamy też do zapoznania się z wystawą umieszczoną w naszym kościele poświęconej temu zagadnieniu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam do licznego udziału w Eucharystii o godz. 18.00 oraz pierwszosobotnim nabożeństwie połączonym z adoracją Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy o godz. 21.00.
  5. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Od środy w zakrystii będziemy mogli zakupić gromnicę, koszt 15zł.
  6. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Fatimy prosimy o dokonanie w tym tygodniu wpłaty II części zaliczki.
  7. Spotkanie dla osób wyjeżdzających na obóz zimowy oraz ich rodziców:

-w środę na godz. 18.00 zapraszamy wyjeżdżających w I tyg. ferii

-w czwartek na godz. 19.00 zapraszamy wyjeżdżających w II tyg. ferii

1. Dziękujemy za troskę o naszą świątynię mieszkańcom ul. Mickiewicza 47 i 49 oraz złożoną ofiarę. Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Mickiewicza 43 i 45.
  2. Osoby, które chcą korzystać w tym roku z darów prosimy o zgłoszenie się do MOPS-u przy ul.Leśnej do końca tego tygodnia po odbiór stosownego zaświadczenia.
  3. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.

11. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny czy jubileusz życia małżeńskiego, życzymy, by czerpiąc siły do codziennego życia ze spotkania  z Chrystusem doświadczali Jego przemieniającej mocy.