Ogłoszenia-29.12.2019

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY
1.Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość. Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Jasełka w wykonaniu dzieci do dużej sali parafialnej (wejście od Alei Królewskiej).
2.Zbliża się koniec roku kalendarzowego 2019. We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 17.30, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.
3.W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.
4.W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas Mszy św. porannej o godz. 6.30 i wieczorem o 18.00. Pierwsza sobota miesiąca – to dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny – w sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
5.W okresie Bożego Narodzenia Mszę św. w dni powszednie rano i wieczorem będą sprawowane w dolnym kościele przy Grocie Narodzenia.
6.Przypominamy, że w czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna czynna rano 7.00-7.45 oraz po Mszy św. wieczorowej 18.30-19.00. W środy kancelaria nieczynna.
7.Na najbliższą sobotę na godz. 14.00 o pomoc w sprzątaniu proszę mieszkańców ul. Mickiewicza 55.
8.W najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 16.00 na dużej sali parafialnej spotkanie opłatkowe dorosłych należących do grup parafialnych.
9.W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. Plan kolędy na ten tydzień na stronie internetowej i w gablotce.
10. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.