Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 22.12.2019

 IV Niedziela Adwentu
1.W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego, 
do której przygotowywaliśmy się duchowo poprzez parafialne rekolekcje, które dziś kończymy i wczorajszą spowiedź adwentową. Dziękujemy z ten czas prowadzenia rekolekcji ks. Konradowi Wójcikowi. Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
2.Jutro od godz. 9.00 spowiedź i komunia w domach chorych – zgłoszenia w zakrystii.
3.Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy: wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
4.Przed Pasterką na godz. 23.15 zapraszamy do naszej świątyni na przedstawienie przygotowane przez młodzież na podstawie dramatu Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera”. O różnych wydarzeniach, które będą miały miejsce w najbliższym czasie w naszej parafii będziemy też mogli przeczytać 
w Biuletynie Parafialnym, który mamy na stoliku przy wyjściu z kościoła.
5.Zachęcam do nabycia świątecznego, obszerniejszego numeru Gościa Niedzielnego, koszt 10zł. Znajdziemy tam m.in. przypomnienie tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, oraz List apostolski papieża Franciszka na Boże Narodzenie. 
6.Dziękujemy za troskę o świątynię parafianom z ul. Boh. Studzianek 19 i 21. W dniu jutrzejszym od godz. 10.00 o pomoc w świątecznym przygotowaniu świątyni prosimy należących do Kół Żywego Różańca. Natomiast w sobotę 28 grudnia od godz. 14.00 troskę o świątynię powierzamy parafianom z ul. Bohaterów Studzianek blok nr 23.  
7.W poniedziałek i we wtorek o godz. 6.00 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej.
8.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie życząc Bożego błogosławieństwa, i wszelkiej pomyślności.
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg