Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 15.12.2019

 III Niedziela Adwentu
 
1.Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.
2.Zapraszamy do udziału w naszych rekolekcjach parafialnych, które poprowadzi ks. dr Konrad Wójcik. Rozpoczniemy je od najbliższego czwartku. Program rekolekcji na czwartek i piątek:
6.00 Msza roratnią z nauką rekolekcyjną
8.00 Msza z nauką dla dorosłych
16.30 Nauka rekolekcyjna dla uczniów kl. O-VI Szk. Podstawowej
18.00 Msza z nauka dla dorosłych
19.30 Spotkanie za Słowem Bożym – dla młodzieży i dorosłych i rodzin. Na to spotkanie zapraszamy z Pismem Świętym, a kto zapomni będą też przygotowane wydrukowane fragmenty.
       Sobota 21 grudnia to dzień spowiedzi. Spowiedź w naszym kościele od godz. 9.00-12.00 oraz od 15.00-18.00. Postarajmy się przybyć w godzinach przedpołudniowych i nie odkładajmy spowiedzi na późniejszy czas.
3.W poniedziałek 23 grudnia spowiedź i komunia w domach chorych od godz. 9.00. Chorych, do których mamy się udać proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.
4.Na stoliku przy wyjściu z kościoła znajdziemy „Biuletyn Parafialny” w nim cały program rekolekcji adwentowych, krótkie słowo na czas przygotowania wieczerzy wigilijnej oraz zapowiedź tych wydarzeń, które będą miały miejsce w naszej parafii w najbliższym czasie jak np. wigilijne przedstawienie przed tegoroczną Pasterką przygotowane przez młodzież, czy Jasełka w wykonaniu dzieci. Weźmy do naszych domów Biuletyn Parafialny, zapraszamy też na naszą stronę internetową.
5.Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Opłatek możemy nabyć u p. Organisty pod chórem. 
6.Dziękujemy za troskę o świątynię parafianom z Boh. Studzianek 15 i 17. Za Was i wszystkich ofiarodawców modlimy się w najbliższą środę na Mszy o godz. 18.00. 
W najbliższą sobotę /ze względu na spowiedź adwentową/ od godz. 13.00 troskę o świątynię powierzamy parafianom z ul. Bohaterów Studzianek blok nr 19 i 21, a w poniedziałek 23 grudnia od godz. 10.00 o pomoc w świątecznym przygotowaniu świątyni prosimy należących do Kół Żywego Różańca.
7.W ferie zimowe planujemy zorganizować obóz zimowy w Zakopanym dla młodzieży i dzieci. W I tygodniu ferii tj. 10-14 lutego dla młodzieży od kl. VII Szkoły Podstawowej oraz w II tygodniu ferii tj. 17-21 lutego dla młodszych od klasy III Szkoły Podstawowej. Koszt 650zł. Zapisy z wpłatą zaliczki - 100zł. Zgłoszenia do końca grudnia.
8.Zachęcam do zakupienia Gościa Niedzielnego.
9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę owocnego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia także poprzez udział w naszych rekolekcjach adwentowych, a solenizantów i jubilatów tego tygodnia pragniemy zapewnić o naszej życzliwości i modlitwie życząc Bożego błogosławieństwa, i wszelkiej pomyślności.
 
  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg