Ogłoszenia- 8.12.2019

II Niedziela Adwentu

1.Mimo przypadającej dziś drugiej niedzieli Adwentu, zgodnie z dekretem Kongregacji Kultu Bożego, w Kościele w Polsce obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która przypada 8 grudnia. Wyraża ona wiarę Kościoła w to, że Maryja, wybrana na matkę Syna Bożego, jako jedyna z ludzi została poczęta i urodziła się bez zmazy grzechu pierworodnego. Z tej racji przypominamy, że intencje Mszy św. z dnia jutrzejszego z godz. 9.30 zostały przesunięte na godz. 17.30.
2.Z Maryją podążamy adwentową drogą. W trosce o zbawienie własnej duszy wsłuchajmy się w to, co podpowiada nam służebnica Pańska. Pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej o godz. 6.00, o adwentowej spowiedzi i rekolekcjach, które będziemy przeżywali w dn. 19-22 grudnia.
3.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Fatimy organizowaną w dniach 23-30 maja 2020r. Zainteresowanych prosimy o kontakt w kancelarii.
4. Jutro na godz. 18.15 zapraszamy małżonków na spotkanie oazy rodzin.
5.W tym tygodniu p. Organista będzie roznosił opłatki na stół wigilijny w następującym porządku:
  9 grudnia /poniedziałek/ od godz. 8.30 – ul. Sienkiewicza, Marii Garszwo (do skrzyżowania z ul Wesołą) oraz ul. Chemiczna i Bohaterów Studzianek
   10 grudnia /wtorek/ od godz. 8.30 – ul. Słoneczna, Kwiatowa, Owocowa,  Targowa, Miła,  Staszica, Mikołaja Kopernika, Biała, Złota

Przypominamy, że w tym roku p. Organista roznosi opłatki ale tylko do domów prywatnych. Ci, którzy byli nieobecni, a także mieszkańcy bloków opłatek mogą otrzymać bezpośrednio u p.Organisty po każdej Mszy św. Również pod chórem możemy nabyć kalendarz caritas na rok 2020r w cenie 6 zł oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: małe (5zł) kula i stożek (15zł). Kupując kalendarz i świece wspieramy dzieła Caritas diecezji Radomskiej.
6.Dziękujemy za troskę o świątynię parafianom z Boh. Studzianek 13. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy parafianom z ul. Bohaterów Studzianek blok nr 15 i 17.
7. W ferie zimowe planujemy zorganizować obóz zimowy dla młodzieży i dzieci. W I tygodniu ferii tj. 10-14 lutego dla młodzieży od kl. VII Szkoły Podstawowej oraz w II tygodniu ferii tj. 17-21 lutego dla młodszych od klasy III Szkoły Podstawowej. Koszt 650zł. Zapisy z wpłatą zaliczki - 100zł. Zgłoszenia do 22 grudnia.
8. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii (13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny, a 16 grudnia dokonano pacyfikacji kopalni „Wujek” na Śląsku). Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
9. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W całym kraju do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego – o czym znajdziemy w Gościu Niedzielnym, jak też zapowiedź Europejskiego spotkania Młodych Taize we Wrocławiu.
10.Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.