***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

Ogłoszenia- 10.11.019

XXXII Niedziela Zwykła

1.Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W całym kościele prowadzona jest dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym, gdzie mieszka ok. 12 mln ludzi. Szacuje się, że dziś ponad 3,5 miliona pozbawionych jest dachu nad głową, dodatkowo 2 miliony błąka się po bezdrożach, ukrywając się przed pewną śmiercią, a niemal milion dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywionych.
3.Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9.30.
4.Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w dużej sali parafialnej /wejście od Alej Królewskiej/.
5.Spotkanie Oazy Rodzin jutro o godz. 18.00. Zapraszamy też te małżeństwa, które chcą się włączyć w te comiesięczne spotkania.
6.Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom Adasia Guzala bl. 10 i 12. Za Was i wszystkich ofiarodawców będziemy modlić się w środę na Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Bohaterów Studzianek 1.
7.O pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny będziemy mogli przeczytać w nowym numerze
Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
8.Za tydzień III niedziela miesiąca, taca gospodarcza, którą przeznaczamy na zakup opału do kościoła. Tym samym dziękujemy też za wszelkie ofiary, także te
wyrażające się w pracy w trosce o czystość naszej świątyni i dekorację oraz ofiary indywidualne zapisywane do księgi ofiarodawców.
9.W dniach 23-30 maja 2020r.nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Jest to dość bogaty program jeśli chodzi o zwiedzanemiejsca. Zapisy do 30 listopada (termin dość szybki ze względu na rezerwację lotniczą). Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500zł. Bliższe informacje znajdziemy na stronie parafialnej oraz w programie, który jest na stoliku i w zakrystii.
10.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.