Msze święte

Niedziela i Uroczystości:
6.30 ; 8.00 ; 9.30 ; 11.00 ;

12.15, 18.00*

Dni powszednie:

6.30, 17.30**, 18.00*

Święta zniesione:
6. 30 ; 9.30 ; 18.00*

Nabożeństwa okresowe:
Dni powszednie: 18.30***
Niedziela i uroczystości: 17.30***

LEGENDA:
*W OKRESIE WAKACJI O GODZ. 19.00
**Z WYJĄTKIEM SOBÓT, CZASU KOLĘDY ORAZ dn. 1.07- 31.08 
***SIERPIEŃ I LIPIEC O GODZ. 18.30

1 2 facebook download png

Ogłoszenia- 10.11.019

XXXII Niedziela Zwykła


1.Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W całym kościele prowadzona jest dziś zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym, gdzie mieszka ok. 12 mln ludzi. Szacuje się, że dziś ponad 3,5 miliona pozbawionych jest dachu nad głową, dodatkowo 2 miliony błąka się po bezdrożach, ukrywając się przed pewną śmiercią, a niemal milion dzieci poniżej piątego roku życia jest niedożywionych.
3.Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 9.30.
4.Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii św. dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w dużej sali parafialnej /wejście od Alej Królewskiej/.
5.Spotkanie Oazy Rodzin jutro o godz. 18.00. Zapraszamy też te małżeństwa, które chcą się włączyć w te comiesięczne spotkania.
6.Dziękujemy za troskę o świątynię mieszkańcom Adasia Guzala bl. 10 i 12. Za Was i wszystkich ofiarodawców będziemy modlić się w środę na Mszy św. o godz. 18.00. W najbliższą sobotę od godz. 14.00 troskę o świątynię przed liturgią przyszłej niedzieli powierzamy wierzącym rodzinom z ul. Bohaterów Studzianek 1.
7.O pokoleniach Niepodległej, czyli ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej ojczyzny będziemy mogli przeczytać w nowym numerze
Gościa Niedzielnego. Przypominamy, że cena Gościa Niedzielnego wynosi 6 zł.
8.Za tydzień III niedziela miesiąca, taca gospodarcza, którą przeznaczamy na zakup opału do kościoła. Tym samym dziękujemy też za wszelkie ofiary, także te
wyrażające się w pracy w trosce o czystość naszej świątyni i dekorację oraz ofiary indywidualne zapisywane do księgi ofiarodawców.
9.W dniach 23-30 maja 2020r.nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela. Jest to dość bogaty program jeśli chodzi o zwiedzanemiejsca. Zapisy do 30 listopada (termin dość szybki ze względu na rezerwację lotniczą). Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500zł. Bliższe informacje znajdziemy na stronie parafialnej oraz w programie, który jest na stoliku i w zakrystii.
10.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

  • dr.jpg
  • ekai_tonalne2.jpg
  • episkopat.jpg
  • gosc-niedzielny2.jpg
  • plus2.jpg